Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Umite nekdo Japonsky?

Ahoj,

umite nekdo Japonsky? Potrebuju na japonskych strankach najit kontakt na firmu. Bud email a nebo telefon. Ja to v tech paznacich nemuzu nikde objevit:-) a volal jsem i do USA a pry na ne kontakt nemaji. Navic nemam asi ani nainstalovanou sadu znaku, ale i ta by mne byla k nicemu. Nikde jsem nenasel anglickou verzi stranky a zda se mne divny, ze by ji nemeli, ale vse co jsem nasel odkazuje na Evropu a nebo USA.

Dik.

nejde o to co je malo alebo vela ale o to ze korporacie maju nejaku distribucnu siet a support urobenu tak aby nejak normalne fungovala logistika, nie ze japonec bude balit balicky a posielat ich po jednom cez pol sveta. Nepredavaju 3ks za den tak aby sa z toho nejaky japonec nezosalel :-D

Ten mne nemohli dat, protoze jsem se po nem zacal shanet az ted vecer a to uz nikde v EU neni otevreny a tak jsem hledal na japonskych a nasich strankach a nic nenasel. A v USA kdyz nevedeli, tak jsem prestal hledat a chtel jsem pockat na rano, ze zavolam do Nemecka a pak me napadlo se zeptat na tu Japonstinu tady. Vubec me nenapadlo hledat to na nemeckych(samozrejme to tam maji) a nebo treba na UK, jak to nasel Anarchist:-[ a pritom jsem byl dnes snad na vsech strankach Canonu v EU.... No jo, hlava derava. Jen jsem zvedavej, jak mne japonci pomuzou, kdyz nemam ten part number, ale pry by tam nekdo vedet mohl i tak a oni jsou snad ochotni.

No ja myslim, ze clovek, ktery to opravuje, tak to bude vedet. V tom objektivu jsou jen ty 3 veci, ktere pohani ten motorek a tak jsem logicky vyvodil, ze on je bude znat a tak bude vedet jaky dily hledat a tudiz by mel najit i part number. Musi to najit na 100%, druha vec je, jestli ho to bude zajimat a bude chtit hledat.

Neni tajna. Ja jsem se jen prvne zeptal, protoze jsem tak nejak predpokladal, ze to asi moc lidi vedet nebude. Je to www.canon.jp a kontakt v podstate na kohokoli, ale nejlepe help, support a nebo nejaky servisni oddeleni. Kontakt na Evropu nestaci, protoze Evropani jsou moc moderni lide a nemaji nahradni dil. Maji dily jen na veci, ktere jsou do 7 let stari a vymakani japoncici by to snad pry nekde ve skladu mohli mit.

Tak ja ti reknu jak to s Canonem funguje. V CR maji dily jen na veci stare max. 7 let. V rakousku do 10, Nemci zatim nevi- ti potrebuji sehnat part number, ktery ale nemam, protoze v CR ho neumi najit a nemaji uz ty mikrofise nebo jak se to jmenuje. UK to delaji do stari 7 let, v Irsku nevedeli, Frantici do 7let, Italove umeji Italsky a ne Anglicky a tak to treba delaji, ale nedomluvil jsem se s nikym ani po telefonatu, ktery trval asi pul hodiny a predavali me od dveri skladnika, vratneho az asi i k sekretarce a pak uz radsi nezvedali telefon. No a vse co mne rekli, tam kde jsem se dovolal bylo to, ze si tu vec mam zkusit obstarat z Japonska a ze oni to delat nebudou, protoze delaji podporu jen na veci, ktere jsou stare jen ty roky, ktere jsem uvedl a moje je starsi, ale porad stoji jako 2 starsi Felicie a tak ji vyhodit neminim.

rád bych se - v tvém zájmu - pletl, ale mám se supportem Canonu taky svoje zkušenosti a IMHO se z Japonska dozvis, ze to zarizeni je "obsolete and out of support". Pokud ti to nejsou schopni sehnat v evropskych centralach, tak to nebude ani v japonskem ustredi. Akorat jim bylo trapny te odmitnout, tak si rekli, at si to vyzerou v centrale.
Ale snad se pletu.

btw - o jake zarizeni se jedna? Jsem jen zvedavy...:-)

No jsem taky zvedavej a celkem verim, ze by to mohli mit. Snad nedoufam marne:-)
Canon je tragedie(napriklad jen proto, co delaji s cenama a cashbackem atd., jedna se o objektiv), ale bohuzel nic lepsi asi v tom oboru neni. No treba je to v tom Nemecku, teda hodne jim verim;-), ale problem je v tom, ze cesti "servismeni" neumi najit part number a tak nema smysl nemcum nic vysvetlovat, protoze to samozrejme nenajdou a nebo by treba i nejak mohli, ale oni asi Cechy moc v lasce nemaji, ostatne ja Nemce taky moc nemusim a tak nemaji duvod se nejak vic snazit a hledat neco bez cisla...

No to kdybych vedel:-D]:(. Nevi to nikdo, protoze servisaci to nenasli a proto ted potrebuju asi nekoho uplatit aby se vubec nekdo podival a nejak zjistil ty part numbery, uz se tot totiz pry nepouziva na tech mikrofisich nebo neco takovy. Tady v servisu rekli, ze by to mohly byt 3 veci. Motor USM, motor AF a nebo nejaky ridici obvody nebo tak nejak, jestli jsem to nepopletl. Proste elektronika.

No a jeste k tem objednacim cislum. Nevim jestli na to budou cisla, protoze se to uz nevyrabi. Asi proto mam najit tem servisakum v Nemecku ty part numbery.

lol ked ani nevies co je vadne tak to budes mat dost tazke. To chces kupit vsetky 3veci? Moze to byt dost drahe. Lepsie by bolo keby sa na to teda pozrel elektrotechnik s osciloskopom a zmeral co tam je naozaj zle. Elektronika sa da niekedy opravit napr. vymenou tranzistora apod, s motormi sa da tiez bastlit (rozobrat, previnut, apod). Ale ak je elektronika totalne odrovnana (alebo controller apod) tak sa uz neda..

No ja vim, ale to je prave problem jak to zjistit a ja to fakt vyhodit nechci. To jak pises s tim elektrotechnikem je dost dobrej napad, ale ja nikoho takovyho neznam a ani nevim, kdo to dela. Jestli o nekom vis, tak napis. Ja vubec nevim co s tim je, ale vzhledem k tomu, ze ty dily uz se nedelaji a objektiv nefunguje, tak bych se ho nebal i rozdelat.

Neznam ptz akekolvek elektronicke problemy si riesim sam, ale do fotaka sa pustat nebudem (nerobim nic s fotakmi ani som nikdy nerobil a dokonca fotak takmer ani nepouzivam (a leze mi na nervy ked niekto furt cosi foti), a nemam o nich ani paru :)
P.S. ak je vadny motorcek tak previjat ti to asi nebude nikto, to je skor zabava pre extremnych fanusikov takychto veteranov.

No, ak je problem len v tom ze nejake motorceky nevysuvaju objektiv, a zvladnes to rozobrat tak anby si to vedel znova poskladat tak ako to bolo, tak by mohol stacit aj hockto kto vie pouzivat voltmeter (ak su to bezne a nie krokove motorceky), prip. akykolvek elektroservis by to mal vediet zmerat a povedat ci je vadny motorcek a ktory. Skus google a zadat tam elektroservis mesto_v_ktorom_byvas. No ale najprv radsej skus ten japan, ci ti nieco poslu...

P.S. pisal si ze si uz bol v nejakom servise kde ti povedali ze to mozu byt motorceky ci co, ten v tom servise to nevie zmerat ze co presne je vadne? (samozrejme ze zadarmo to nebude robit nikto)

Objektiv neni vysouvaci, je pevne konstrukce a motorky to ma USM(ultra sonic motor), coz je u Canonu vnitrni ostreni, takze tam neco nekde asi beha uvnitr. Ten chlapik z toho Canonu to asi neudela. Nevim jestli to vubec delaji(zitra se zeptam) a hlavne maji povest neochotnyho servisu, ale uvidim, jakou budu mit zkusenost ja.

Myslim, ze rozdelat to nepujde, protoze je to podobny tehle tube [ccpe8.gif] a bude se muset nejak dostat dovnitr. Asi se bude dat odmontovat sklo z predni casti.

Napisem ti nas pripad, co sme riesili vo firme s fotakom Canon...

Dodam len tolko, ze to bola profesional zrkadlovka za asi 25000. Tiez odislo daco v objektive, a odkazali nas na japonsku centralu. Vysledok bol, ze by bolo treba ten fotak tam poslat na opravu a ked sme si to zratali tak postovne, cena dielu, praca technika atd. suma sumarum okolo 50 000. Takze fotak skoncil v smetiaku a zakaznik musel kupovat novy. Ako davat za servis dvojnasobnu cenu je total blbost, takze aby si nahodou nedopadol rovnako.

Plus ked ani nevies co je tam vadne, a nevedia to ani v europe, tak sa na teba vyseru asi aj v JP...ale skus...

no, přiznávám, dá se to z toho vytušit, nicméně dle mého soukromého úsudku není podstatné, zvlášť v tomto případě, na jaké tělo je, ale o jaký se jedná samotný objektiv. O tom v celém vlákně není ani zmínka. Jen obrázek "podobného".
A ještě, pokud by se jednalo o profi sklo k profi foťáku, čímž 1DMKIII určitě je, 100% by nebyl problém jak se servisem, tak s náhradními díly. A pokud se jedná o nějakou historii, bude nepodoben tomu z obrázku. Ale to jen na okraj.

No ja ti ted bez urazky reknu, ze je mne tvuj soukromy usudek uplne jedno a navic se pletes. Ja tady nehledal radu kde sehnat dily na objektiv. V tom pripade by bylo jasne, ze je to podstatne uvest o jaky objektiv se jedna. Ja tady hledal radu a odpoved na to, kdo umi Japonsky a nebo kontakt na Canon do Japonska a k tomu nikdo, a ani ty nepotrebuje vedet o jaky druh objektivu jde.
Za dalsi se pletes v dostupnosti dilu, jsem rad, ze jsi si tak 100% jisty, ze na profi veci dily sezenes, alespon je videt, jak se o Vas Nikon stara a jsi zvykly sehnat vse, kdezto ja na rovinu reknu, ze dily na starsi Canon jsou problem a presto s nim budu fotit dal. Obrazek jsem vkladal z uplne jineho duvodu. Az budes priste na neco odpovidat, tak si precti o cem je tu rec. Ten jsem vkladal pouze jako ukazku pro MM, aby videl, ze objektiv je z jednoho kusu a bude asi problem ho rozebrat. A valku Canon Nikon muzes valcit jinde. Na to me neuzije, radsi fotim nez se dohaduju o kravinach, ktery k nicemu nevedou.