Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Umite nekdo Japonsky?

Ahoj,

umite nekdo Japonsky? Potrebuju na japonskych strankach najit kontakt na firmu. Bud email a nebo telefon. Ja to v tech paznacich nemuzu nikde objevit:-) a volal jsem i do USA a pry na ne kontakt nemaji. Navic nemam asi ani nainstalovanou sadu znaku, ale i ta by mne byla k nicemu. Nikde jsem nenasel anglickou verzi stranky a zda se mne divny, ze by ji nemeli, ale vse co jsem nasel odkazuje na Evropu a nebo USA.

Dik.

rád bych se - v tvém zájmu - pletl, ale mám se supportem Canonu taky svoje zkušenosti a IMHO se z Japonska dozvis, ze to zarizeni je "obsolete and out of support". Pokud ti to nejsou schopni sehnat v evropskych centralach, tak to nebude ani v japonskem ustredi. Akorat jim bylo trapny te odmitnout, tak si rekli, at si to vyzerou v centrale.
Ale snad se pletu.

btw - o jake zarizeni se jedna? Jsem jen zvedavy...:-)

No jsem taky zvedavej a celkem verim, ze by to mohli mit. Snad nedoufam marne:-)
Canon je tragedie(napriklad jen proto, co delaji s cenama a cashbackem atd., jedna se o objektiv), ale bohuzel nic lepsi asi v tom oboru neni. No treba je to v tom Nemecku, teda hodne jim verim;-), ale problem je v tom, ze cesti "servismeni" neumi najit part number a tak nema smysl nemcum nic vysvetlovat, protoze to samozrejme nenajdou a nebo by treba i nejak mohli, ale oni asi Cechy moc v lasce nemaji, ostatne ja Nemce taky moc nemusim a tak nemaji duvod se nejak vic snazit a hledat neco bez cisla...

No to kdybych vedel:-D]:(. Nevi to nikdo, protoze servisaci to nenasli a proto ted potrebuju asi nekoho uplatit aby se vubec nekdo podival a nejak zjistil ty part numbery, uz se tot totiz pry nepouziva na tech mikrofisich nebo neco takovy. Tady v servisu rekli, ze by to mohly byt 3 veci. Motor USM, motor AF a nebo nejaky ridici obvody nebo tak nejak, jestli jsem to nepopletl. Proste elektronika.

No a jeste k tem objednacim cislum. Nevim jestli na to budou cisla, protoze se to uz nevyrabi. Asi proto mam najit tem servisakum v Nemecku ty part numbery.

lol ked ani nevies co je vadne tak to budes mat dost tazke. To chces kupit vsetky 3veci? Moze to byt dost drahe. Lepsie by bolo keby sa na to teda pozrel elektrotechnik s osciloskopom a zmeral co tam je naozaj zle. Elektronika sa da niekedy opravit napr. vymenou tranzistora apod, s motormi sa da tiez bastlit (rozobrat, previnut, apod). Ale ak je elektronika totalne odrovnana (alebo controller apod) tak sa uz neda..

No ja vim, ale to je prave problem jak to zjistit a ja to fakt vyhodit nechci. To jak pises s tim elektrotechnikem je dost dobrej napad, ale ja nikoho takovyho neznam a ani nevim, kdo to dela. Jestli o nekom vis, tak napis. Ja vubec nevim co s tim je, ale vzhledem k tomu, ze ty dily uz se nedelaji a objektiv nefunguje, tak bych se ho nebal i rozdelat.

Neznam ptz akekolvek elektronicke problemy si riesim sam, ale do fotaka sa pustat nebudem (nerobim nic s fotakmi ani som nikdy nerobil a dokonca fotak takmer ani nepouzivam (a leze mi na nervy ked niekto furt cosi foti), a nemam o nich ani paru :)
P.S. ak je vadny motorcek tak previjat ti to asi nebude nikto, to je skor zabava pre extremnych fanusikov takychto veteranov.

Napisem ti nas pripad, co sme riesili vo firme s fotakom Canon...

Dodam len tolko, ze to bola profesional zrkadlovka za asi 25000. Tiez odislo daco v objektive, a odkazali nas na japonsku centralu. Vysledok bol, ze by bolo treba ten fotak tam poslat na opravu a ked sme si to zratali tak postovne, cena dielu, praca technika atd. suma sumarum okolo 50 000. Takze fotak skoncil v smetiaku a zakaznik musel kupovat novy. Ako davat za servis dvojnasobnu cenu je total blbost, takze aby si nahodou nedopadol rovnako.

Plus ked ani nevies co je tam vadne, a nevedia to ani v europe, tak sa na teba vyseru asi aj v JP...ale skus...