Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku

Zdravím potřebuji poradit.
Zítra si jdu koupit notebook a limit mám 7000 ale nechci větší jak 14 palců ale zaroven aspon trošku vykonějši ,, je mi jasné že na hry to nebude ale co nejvíc výkonu za ty peníze

Zatím sem vybral takové 2

https://notebooky.heureka.cz/asus-vivobook-4gb-32g b-e200ha-fd0081ts/

https://notebooky.heureka.cz/lenovo-ideapad-100-80 r9009uck/recenze/#section
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

V této cenové kategorii je to prašť, jak uhoď. Je to ořezaný na kost, aby se to dostalo na nízkou cenu, od slabýho hardware, po laciné, komplet plastové, zpracování. Ono 8 litrů na notebook není dnes nijak závratná částka, aby sis za to mohl diktovat.
Jestli chceš něco slušnýho, tak se opravdu podívej na ty repasovaný notebooky, obvykle se jedná o zařízení z firem po ukončení dvouletého životního cyklu v rámci operačního leasingu. Za ty prachy dostaneš notebook s opravdu solidní výbavou, často se k tomu dá pořídit dokovací stanice (typicky notebooky DELL), často mívají kovový šasi. Ve velké většině případů ty notebooky bývají téměř trvale zapojeny do docku na stole a odpojovány jsou jen málokdy (třeba můj pracovní notebook), takže po mechanické stránce jsou jako nový.
Obchodů s repasovanými notebooky je hodně, takže můžeš vybírat, až najdeš model, co se ti bude líbit. A získáš stroj s násobně větším výkonem, než nový plasťák s Atomem místo procesoru.

Definuj si požadovanou úhlopříčku. Když nechceš velkej krám, tak 14", případně menší. Máš na výběr notebooky velkých výrobců, tedy HP, Lenovo, DELL, takže žádný Acery. A bral bych zásadně procesory Intel, minimum i3, lépe i5.

Namátkou, třeba tento maličkej:
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1022454-dell-lat itude-e6230.html

Nebo tyto:
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1025080-dell-lat itude-e6420.html
Tuto řadu jsme měli v práci, měly neskutečnou výdrž na baterie. Víko je s kovovým krytím. Sice nevypadá frikulínsky, ale výkonově to bude lepší, než ty nový plasťáčky.