Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operacny system - neviem sa rozhodnut

Zdravim,

som bezny pouzivatel internetu, studentka, ktora vyuziva notebook vacsinou na skolske ucely, upravu dokumentov, vytvaranie dokumentov a pod.,a mam notebook znacky Acer, ktory vlastnim asi cca 7 rokov. Operacny system mam Windows Vista. S notebookom zatial vyraznejsi problem nebol, ale jedine sa prehrieva, preto ho idem dat do servisu vycistit a zaroven rozmyslam, ze ked sa uz v dnesnej dobe prilis Visty nenosia, ci im nemam v servise aj povedat nech mi notebook preinstaluju na novsiu verziu? Co myslite? Mam Microsoft Office 2007, ktory mi raz davnejsie instaloval do notebooku znamy, neviem akym sposobom a bojim sa, ze pri instalacii noveho Windowsu o toto pridem a budem si musiet kupovat novy Word. Vista mi vyhovuje, len neviem ci to do buducna predsa len nebude predstavovat nejake obmedzenia a tiez si myslim, ze to preinstalovanie bude aj nieco stat.

Dakujem.

Nemáš problém a chceš to preinštalovať? Len preto, že niekedy v budúcnosti by nejaký problém mohol vzniknúť? Počkaj si na tú budúcnosť keď ti Vista nebude stačiť a potom rozmýšľaj nad preinštalovávaním, resp. kúpou nového. Nielen, že by si prišla o Office ale nový systém bude náročnejší na procesor a pamäť a to sa ti môže prejaviť výrazným spomalením.

V minulosti som bola dat uz raz odborne vycistit ntb a nebol taky vriaci :) Len ja hlupa hus som sa s nim povalovala v posteli, tam sa prehrieval a zanasal znova prachom a uz je zas horuci ako predtym.

Na webu vyrobce notebooku musis jit do supportu a download drivers a najit tam, na jake Windows jsou ovladace. Dost pravdepodobne je, ze budou jen pro Vista, potom mas smulu a pokud chces novejsi, musis koupit novy notebook.

V lepsim pripade tam budou Windows 7, tak je poridis a preinstalujes to na ne. Prvne si udelej zalohu tvych uzivatelskych dat mimo notebook.

Je na 99%, ze novejsi Windows nez 7 tam nepujdou dat.