Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr ip kamery

Ahoj, chtěl bych koupit ip kameru, kterou bych nasměroval na hlavní dveře v bytě. Myslíte, že je to dobrý nápad? Případně jako vybrat?

ovšem ak takto náhodou nafilmuje zlodeja,bude mu záznam z kamery,ktorá nieje podla predpisov registrovaná a ohlásená úplne nanič,záznam sa nebude dať použiť pri súdnom konaní a navyše sa nafilmovaný zlodej môže domáhať odškodnenia za porušenie práv ohladne ochrany osobnosti a ochrany osobných údajov,pokial by sa takýto záznam nejakým spôsobom verejne použil.....

Právě, pokud to nebude zveřejňovat, tak si může ve svém soukromí nahrávat co chce. Na letištích, v obchodech, v bankách, na silnicích i na ulicích se čile nahrává a nikdo si žádný souhlas od nahrávaných nevyžádal. A je při tom celkem fuk i to, jestli o tom nahrávaní ví nebo neví.
Tazateli, pokud to myslí s kamerovým systémem vážně, bych také doporučil pořídit ke kameře i rekordér. Software kamer je vesměs dost omezený, ale v rekordérech se nechá nastavit vše potřebné o čem tazatel uvažuje a ještě mnohem víc. I když požadavky které uvádí moc nenasvědčují na plnohodnotný bezpečnostní systém a zvládne to asi i většina kamer jen správným nastavením zón, period záznamu a ukládáním na server.
Rekordér ale poskytuje mimo bezpečného úložiště(odpovídající jeho umístění, třeba v trezoru), vysoké konektivity, komfortnější práce se záznamem, větší paměti, umožňující záznam zpětně před zaznamenáním události, např. i vstupy a reléové výstupy, umožňující HW propojení s jinými systémy. Třeba propojení s alarmem, nebo nakonfigurování systému po vzoru alarmu v autě. Zmáčknu tlačítko dálkového ovládání a kamera začne reagovat na pohyb, přijdu domu, zmáčknu tlačítko a systém se deaktivuje. Jednoduché, komfortní a funkční.

No,na letišti ... budiž,ale přijít k někomu na návštěvu a zjistit,že je tam v "pohotovosti" kamera,tak se zeptám nač a pokud nebudu mít důvěru,tak hostitele opustím. Důvěra je citlivá věc. Ono dát si pár panáků a pak se vidět někde na fejsu,tak to asi ne.Už někdy i v rodinách se blbne,asi taková doba,ale vocať pocať.

Já už bych z toho dnes vědu opravdu nedělal, sledovaní jsme všichni v míře vrchovaté, tak proč předstírat nějaké obavy z ohrožení ztráty soukromí kamerami pokrývajícími obvod něčího domu?.
Kamerový systém mám na domě roky a nikdo s tím zatím neměl ani náznakem problém. Moje návštěvy nedělají žádné nepřístojnosti, nemají zapotřebí dělat u mě cokoli potají, věříme si a nemáme co skrývat. Pokud někdo má zájem dělat u mě něco, co ví že by se mi nelíbilo, tak ať ke mně radši nechodí.