Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WindowsXP zalozka kompatibilita chyba

Dobry vecer, chcem sa opytat ked kliknem na na nejaky subor z koncovkou exe a dam properties, v nasledovne otvorenom okne byva zalozka Compatibility. Potrebujem totiz spustit jeden starsi program pod XP a malo by to fungovat tak ze tam zaskrtnem nieco ako "Run this program in Compatibility mode for Windows 98". No lenze vtip je v tom ze ja tam tu zalozku proste nemam. A neviem preco. Na druhom PC je a na tomto nie. OS je Windowsxp SP2, a mam prava administratora. Dakujem za pripadnu odpoved.

napoveda windows.

Ruční nastavení vlastností kompatibility programu
Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu programu na ploše nebo na jeho zástupce v nabídce Start a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
Klepněte na kartu Kompatibilita a změňte nastavení kompatibility programu.
Poznámky

Karta Kompatibilita je k dispozici pouze u programů instalovaných na pevném disku. Průvodce ověřením kompatibility programu je možné spustit pro programy nebo instalační soubory nacházející se na disku CD-ROM nebo na disketě, provedené změny však po ukončení daného programu nezůstanou v platnosti.
Další informace o konkrétních položkách na kartě Kompatibilita získáte, pokud klepnete pravým tlačítkem myši na příslušnou položku a potom klepnete na příkaz Co je to?.

hmmmm, no neviem ja som na druhom pc jednoducho skopiroval program z CD na disk, klikol na exe subor, mal som tam tab compatibility zaskrtol win98, spustil a ide to. A na tom PC na ktorom to potrebujem aby to slo to tam jednoducho nie je a nie je to na ziadnom exe. Skusal som pozerat na rozne programy co mam instalovane a tu zalozku proste nevidim.

Zaujimavy je jeden postreh (resp. on si mysli ze u neho na PC to tak je) odtial
http://www.windowskb.com/Uwe/Forum.aspx/windowsxp/1 49474/Missing-Compatibility-Tab-in-XP

If the program was "designed" for Windows 95, 98, 98se, ME the shortcut will
display a compatibility tab. If the program was properly designed for
Windows XP the tab, on my computer, is not visible!
But, I may be wrong (-:

Mozno by si mal napisat na ktorom .exe napr. v c:\windows ti to urcite ide, nech si to dotazovatel vyskusa na tom exe. A skusil by som aj vytiahnut na plochu zastupcu, praca na 1 sekundu.

Ve Windows to nejde, aspoň ne u všeho (zkusil jsem notepad). I u něj ale compatibility tab je, jen nejde vybrat režim. Zkusil jsem v Program Files zvolit spouštění winamp.exe v režimu kompatibility pro Windows 95, dal "Použít" a potom jsem vytvořil zástupce na ploše.
Kompatibilita zůstala zachována.

zkusme jeste
slozka windows
tam slozka AppPatch
v nem:
acadproc.dll
AcGenral.dll
AcLayers.dll
AcLua. dll
AcSpecfc.dll
AcXtrnal.dll
apph_sp.sdb
apphelp.s db
drvmain.sdb
msimain.sdb
sysmain.sdb
---
zkontrol ovat jestli tam jsou(pokud ne zkopcit z inst. cd),dll bych preregistroval : priklad-
start
spustit

regsvr32 "c:\windows\AppPatch\acadproc.dll"

dale sdb - jsou databiny co ma sladit, pokusil bych je bud presunout popripade nahradit.
po vsech tehle akci zrestartovat pruzkumnik (ukoncit explorer.exe,spustit explorer.exe)