Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirový program - ano či ne?

Dobrý den,

měla jsem notebook na vyčištění v servisu a při vyzvednutí mi nabízeli několik verzí od Esetu, u nich prý i s nějakou slevou, když jsem využila jejich služeb. Odmítla jsem, že žádný antivir nechci a poslední vir, který jsem chytla, byl chřipkový. Popisovali mi, co všechno ty programy umí a před čím dokáží ochránit a že to není jen o virech, ale o všech možných hrozbách a abych jednou nelitovala. (vzpomněla jsem si na kamarádku, s manželem prý také používali ochranu a už je holka ve 4.měsíci:) Nikdy jsem v PC/ntb antivirový program nepoužívala (je tam jen WindowsDefender), někdy jen použiji MBam s Adwcleanerem (dělám v nouzovém režimu – ale to nevím, zda je to tak správně, ale poradil mi kdysi jeden ajťák). Nicméně jsem se poptala mezi známými a opravdu asi 90% nějaký antivirový program má - Avast, Eset, Norton, už ani nevím, co ještě. Jsem počítačový laik a teď si připadám ještě jako blbka. Doporučujete, abych si tedy nějaký ten antivir opatřila? A případně který? Mám OS W7 Děkuji

Nie si blbka, ja tiez ziaden AV nemam a som IT profi. Prave preto nemam.
Ked vies ako si nezadrbat windows virnmi, tak to nepotrebujes. Ale ked ti v tom servise odstranovali viry, tak by bolo dobre pouvazovat (ani nie tak o AV ale o zmene spravania na PC neklikat na vsetko apod)

Ve Windows 7 slouží Windows defender pouze jako detekce malware, ne jako antivir. Jako antivir slouží až tuším od Windows 8.1.

Pokud se chováš rozumně, antivir nepotřebuješ.
Pokud chceš antivir, doporučil bych momentálně Avira nebo free Kaspersky.
Pouze antivir, ne zadne internet security atd.

Eset ma zdarma takzvany eset online scanner, dole na webe. Mozes si nim prescanovat PC v nudzaku.
Viac imho neni nutne. Kadejake megabaliky mozu sposobovat aj problemy ptz za prve blokuju aj co nemaju a za druhe scanuju dopredu linky na ktore neklikas a to normalny clovek tiez asi radsej nechce. A zbytocne to generuje traffic.
(matrketingove kecy mozes ignorovat, stejne tak clovek nepotrebuje aby mu azuritko pobehoval po veciach v skrini, a podobne)