Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svištění a pískání televize při vypnutí

Dobrý den.
Dnes jsem si zakoupil novou televizi Panasonic TX-40EX613E a nám takový problém. Vim, ze tohle je PC poradna, ale v podstatě to tak trochu počítač je, protože ma systém a veškeré věci jsou podobne. Připadne se Omlouvám.
Jde o problém (viz příloha) - nahráno iphonem tak snad ten formát půjde přečíst.
Jde o to, ze v případě zapnuté televize je vse Ok, Respektive pres zvuk televize nejde nic slyšet a vse je v pořádku a nedělá to, ale v případě vypnutí televize ci kdyz je televize celkove vypnuta, začne televize zezadu jakoby svištět az pískat ci Šumět jako ultrazvuk ci tak podobne.

Samozrejme je to nahráváno hned u zdroje tohoto podivneho zvuku, Takze je to intenzivnější nez kdyz jste o metr dal, celkove to jde ale při vypnutí televize a při vypnute televizi poměrně v tichu slyšet a kdyz se na to soustředite, je to otrávné a spát z toho se asi da, ale slyším to proste. Co by to mohlo byt, je to normální a kde je problém? Dekuji

Viz nahrávka. - do 14 vteřiny je televize zapnuta a po 14 vteřině jsem ji vypnul a začalo to intenzivně svištet a pískat, do minuty se to opět změní a celkove to v úplném tichu proste slyším. Pred pustenim nahrávky si zesilte mobil, bedny ci v čem to poslouchate, nahlas.

Trošku to slyšet je (poslouchám v Potplayeru)
Asi to bude vada konkrétního kusu, možná to časem přestane,spíš ale asi ne.

Pokud ti to opravdu vadí tak vrátit a vzít jinou; co chceš poradit jinýho...

V 11 vteřině je tam ťuknutí
od 14 vteřiny dále se zvuk trochu změní, "šustí" to čím dál víc až do konce (49vteřina).

Není tak směrodatné, co já slyším nebo neslyším z té nahrávky,
věřím že to slyší autor té nahrávky, což je asi rozhodující.
Pokud mu to vadí, nezbývá nic jiného než reklamace nebo vrácení zboží.(výměna za jiný kus)

Neni to zavada takze to nemusia vyreklamovat. Ale ja by som sa hadal a sakramentsky silno, ptz to je tym padom nepouzitelny vyrobok a skodi to psychicky zdraviu a mali by take veci verejne upalovat na namesti.
P.S. skus aspon ziadat vymenu kusu, alebo ak to bolo kupovane cez net tak mas pravo vratit to bez udania dovodu. V obchode pravo tusim nemas ale by som sa hadal hlavne o tom ze ta neupozornil na to ze to piska a ze to je neakceptovatelna vlastnost a neda sa to preto pouzivat na dany ucel a tym padom odstupujes od zmluvy alebo ziadas iny kus apod.

Myslim ze nemas pravny narok na nejake ine typy, zavisi to od nich ci ti vyjdu v ustrety, alebo ked iny kus stejneho modelu nebude piskat tak ti staci iny kus tohoto modelu. Ono by samozrejme stacilo aj vymenit tu dosku na ktorej to piska, alebo aj len zalakovat niektore veci ale to ma robit vyrobca. Moze tam byt ale aj problem s kondenzatormi apod preto lakovanie nemusi byt idealne a je lepsie vymenit aspon tu jednu dosku. Ale uvidis co bude majstrovat.