Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jednoduchý kamerový systém - jak na to?

Potřebuji udělat jednoduché sledování místnosti pomocí lankamer, tak aby bylo možno dění sledovat z počítače v jiném městě. Neuvažuji o ukládání záznamu. Napadlo mě (po konzultaci s Mifem) takovéto řešení:

1 až n kamer zapojených do ADSL routeru, každá s pevnou vnitřní IP adresou. Router připojený do internetu přes providera a přidělenou pevnou veřejnou IP adresou. K routeru připojený PC (provoz pokladny, lokální kontrola kamer atd.) a na něm OpenVPN server. Kdekoliv jinde v internetu PC s OpenVPN klientem by tedy mělo umožnit sledovat dění snímané kamerami.

Zatím jsem podobnou situaci neřešil, proto se chci zkušenějších zeptat, zda je to standardní řešení, nebo se to dá vyřešit jinak, elegantnějí. Případně, co je ještě potřeba k provozu (HW a SW). Také by mne zajímaly vaše zkušenosti s produkty Ovislink. Případně doporučte jiné řešení.

Vybraný HW, který bych asi použil je následující:

ADSL/Router Ovislink WT-2000ARM
kamery Ovislink WL-5420

Děkuji

Navrhnute riesenie je spravne az na par detailov. Slabinou adsl je upload, takze pri 256kb uploade nerataj s moc plynulym obrazom. Router potom zapoj v bridge mode...odpadne ti nutnost forwardovania portov. Na pc spustis akurat nat.
Ovislniky pouzivam len ako klientov a tie ich lacne switche som terazzacal nasadzovat hromadne, pretoze su to taki nezmari. Co sa tyka routera neviem, ale osobne pcham vsade smc (sem tam zyxel). Kameru zozenies aj lacnejsiu, tebou vybrany typ je imho prilis drahy.

problém s DSL je ten, že má malý upstream, a tudíž se ti to asi povleče jako pondělní dopoledne, na 30fps můžeš rovnou zapomenout..

Spíše bych to viděl na ten IP SW a nějaký RDP klient

standardně používám citrix. Ovšem v případech, kdy fakt někde teče nekomprimované video, je i to RDP o dost lepší (aspoň na bandwidth) - a rozhodně to není na 30fps. Jde o to, aby to aspoň vůbec fungovalo.

Mě přijde malá potíž v tom, že na počítači, kde se to má prohlížet musí být VPN. Samozřejmě asi nejvíc záleží na tom, co se má sledovat a kdo všechno to má sledovat.
Já bych to asi posílal z kamer přes FTP na server a vyrobil stránku, kde by byl přehled všech s reloadem např 15 vteřin.
Pokud by to mělo být třeba v samoobsluze, ještě bych tam umístil monitor/y na kterých by se to zobrazovalo veřejnosti, aby viděli, že to není "jako" a ty kamery nejsou napodobeniny za dvacku z hračkárny. :-)