Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s routerem?

Zdravím, po dnešní ranní bouřce se vyskytl problém a to takový, že mi od té doby nejde internet.
Během bouřky internet vypadl, což by v mém případě nebylo nic neobvyklého, potom ale už nenaskočil.
Zkoušel jsem se podívat do nastavení routuru, jenže mě to tam nechtělo pustit pod loginem, který byl nastaven, dokonce ani všelijaké defaultní loginy od výrobce mého routeru mě tam nepustili, přesto jsem se rozhodl router restartovat do defaultního (továrního) nastavení. Ihned po tomto kroku jsem se dostal do konfigurace routeru (default login i pass políčka byli prazdné, což jsem předtím také zkoušel). Vše jsem nastavil podle smlouvy kterou mám s providerem, prostě vše bylo nastaveno tak jako před bouřkou. Po uložení zadaných hodnot jsem vše uložil a jakmila jsem vyjel z konfigurace routeru už mě to znovu nechtělo přihlásit zpět, stejný problém jako po bouřce, zadené ani defaultní loginy to nebralo.
Tento celý krok jsem udělal ještě jednou pro případ, kdybych někde udělal chybu (tovarni nast, konfigurace routeru), ale problém je zde furt.
Na mobilech a tabletu vidím SSID takovou, jakou jsem ji nastavil, ovšem na net se nedostanu ani tam, ikonka wifi je šedá místo klasické modré, přesto zařízení píše, že je Připojeno.
Zkusil jsem restart routeru (10s vyndat ze zásuvky a zpět, nepomohlo).
Teď nevím, jestli jen bouřka někde nepochroumala pár drátů a nebo je problém u mě.

router: Netis WF2411D
ISP: starnet.cz
OS: win10

Předem všem děkuji za jakekoliv rady a odpovědi.

Ano, router je pripojeny na antenu. Ani po primem pripojeni anteny a notebooku internet nešel, ale mám pocit že toto nešlo ani předtim v dobe kdy to jelo tak jak má.
Po pripojeni kablu od anteny do notebooku konektor "neblikal", notebook nerozeznal ani zadnou siť, jakoby by to nebylo..

Zkusim upresnit topologii co tu mam, podle meho nazoru to soudruzi udelali celkem pofiderne, ale co ja vim, jsem jen lajk..

Priblizna topologie:
Na strese antena, z te jde kabel do jakehosi "projovace" (zrejme z duvodu nedostatecne delky kabelu), nasledne z toho jde priblizne stejne dlouhy kabel do řekl bych jednoducheho switche do zdiřky PoE, vedle tohoto konektoru je druhý s napisem LAN, z ktereho jde kabel do routeru, presneji do WAN konektoru, vedle WANu je nekolik LAN konektoru, z jedno z nich jde kabel i do mého PC. Všechno tohle propojeno přes RJ45ky.

AP bych zatím úplně vynechal. Soustřeď se na propojení PC s KLIENTEM (anténa).

Po pripojeni kablu od anteny do notebooku konektor "neblikal"

To může značit špatný napájecí adaptér PoE.
To, co máš ve smlouvě musí být nastavené v KLIENTU /routeru/ (anténa), ne v AP. Bylo by dobré napsat značku toho klienta. Většinou bývají adresy pro administraci 192.168.1.1, 192.168.1.20, 10.0.0.138 apod. Záleží na konkrétním typu.

router: Netis

je to sice totální shit, ale mrkni se do nastavení routeru -> wan.
skvělé by bylo, kdyby starnet požíval nastavení dhcp, protože pokud se přitom ve wan nic nezobrazuje, je vadný buď wan port routeru (bouřka a délka bůhví kde vedených kabelů), nebo předřazený switch/brána starnetu.

Mě spíše příjde divné, že se nedostanu ani do té konfigurace routeru a to, jak už jsem výše psal, ikdyž zadàm mnou nastavený login tak i defaulní loginy, nic mě divnitř nevpustí, přitom na zařízeních s wifi připojením mi to ukazuje mnou nastavené SSID, které jsem nastavoval společně i s tím loginem a heslem..

router není od providera zaheslovaný, potřebuješ např. nastavovat zabezpečení wifi.
ale nekorektní chování mohlo to být způsobeno přepěťovým impulsem na vedení, ten mohl nastavení nebo rovnou celý router bez ochrany poškodit.

o dhcp na vstupu nepíšeš, tak asi není a nezkontroluješ to od oka.

ssid: do nastavení routeru se hrneš zásadně přes wifi, nic moc.

dál ten shit neřeš, jednoanténový krám rovnou vyhoď, za použitelný lowend bych považoval wr841n.

dnešek jsi snad strávil ve frontě na nový router.

Vše jsem nastavil podle smlouvy kterou mám s providerem

adresy jsi zatajil, ale ty se netýkají přijímače na střeše, 1) protože do něj nemáš přístup, 2) protože ten bude nejspíš v režimu průchozí client.
přijímač může být v režimu router (wisp-client), ale potom jediný parametr providera je: dhcp.

dost pravděpodobně může být vadný client - nepíšeš cos viděl při přímém připojení pc bez routeru.
jestli jsi dostal nějakou ip, co viděl v okolí nějaký ip scanner.

Do configu routeru jsem se vždy dostal at uz to bylo podle defaultniho nebo mnou nastaveneho loginu, jenze ted se do nej nedostanu at uz zkousim cokoliv.

Pri primem pripojeni jsem nedostal zadnou IP, nerozeznalo to zadnou síť ktera by byla pripojena.

Pokud se mi neozve Starnet, jelikoz jsem jim psal o mem problemu, tak v pondeli kupuji novy router.