Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Grafika- artefakty.

Zdravím, nedávno jsem si koupil GK MSI GTX1050Ti OC (https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc- 4gb-gddr5/203109/produkt). Před tím jsem měl GK AMD HD8570. Po výměně grafiky se mi při načítací obrazovce po spuštění pc začaly objevovat artefakty.. to jsem nějak chápal, protože jsem neměl ještě ovladače, tak jsem je nainstaloval (samozřejmě jsem odinstaloval ty předešlé AMD ovladače) a grafická karta už sice zobrazovala plochu normálně, ale načítací obrazovka je stále plná artefaktů. Nadále má MSI takový program, kde vám optimalizuje hru tak, aby měla co nejhezčí grafiku ale i dobré fps a zatím jenom při hře Fallout 4 mi hodil program menší rozlišení, než mám monitor a nízkou grafiku.. Přitom když jsem spustil hru, tak se sice objevily artefakty ve hře ale hru jsem hrál na 50-60fps na Ultra. Po vypnutí hry artefakty zůstávají na ploše (pomůže jen restart). Grafiku jsem nijak netaktoval a ani se nepřehřívá (v zátěži má maximálně 55-60°C, bez zátěže má jen 30-35°C). Pokud bude potřeba nafotit, jak ty artefakty vypadají, tak foto klidně doložím. Zkoušel jsem i přeinstalování ovladačů nové grafiky a nepomohlo to. Děkuji za případné rady či tipy.

PC
CPU: AMD A10 5700
GPU: Výše psaná
RAM: 8GB 1600MHz hynix
MB: MSI MS-7778 (Jasmine)
PSU: FSP460-60HCN
Windows 10 64bit

Znovu zdravím, GK mi přišla z reklamace a zase zobrazuje artefakty. Tentokráte už ne při načítací obrazovce ale už jenom po spuštění her jako je například Fallout 4, Wolfenstein: The new order aj. Postup instalace byl stejný jako minule.. odinstaloval jsem staré ovladače, vyměnil grafiku, před zapnutím jsem zapojil HDMI kabel a nainstaloval ovladače. Napadlo mě, že by to bylo buď HDMI kabelem, závada zdrojem (i když si myslím, že asi ne) a nebo mi dali zase vadný kus.. co myslíte?

• Ty artefaky dela CPU|NB né GPU
A jak to resit ?
• Prvne bych obovil Deful nastaveni v BIOSu a nasledovne pridavl enbo ubitral na VCORE, snizl frekvenci RAM {XPM-OFF].
* Opravdu v ojedinelych pripadech PCIe, tak zkus klidne druhy pro klidnou dusi.

• Jde obnovit nastaveni a nasledovne Secure BOOT vypnout.
PS : Secure boot (= "bezpecné spusteni") az na zastaralé grafické karty s VIDEO nema nic splecného.
* Navic skoro kazda GK na trhu uz ma i podporu UEFI.

• Monitor je urcite zapojen do grafické karty a né do VIDEO - OUT zakladni desky ?
Ma ten [HP] normalni BIOS nebo [Custom] ?

• Muzte spustit consoli CMD a zadat prikaz ? :

wmic bios get smbiosbiosversion

* Vysledek okopirujte a prilepte zde, jde jen o vypis informaci [verze] o vasem BIOSU.
TiP ~ Informace o vasem BIOSu muzete také najit pod :

MsiInfo32

• Tak jako v Registrech pod cestou :

HKEY_LOCAL_MACHINE\ HARDWARE\ DESCRIPTION\ System

• VCore je napajeci profil pro vase CPU, artefakty znikaji i pri vysim napeti NB (NordBridge).
* Problém v tompto pripade je ten, kdyz se zvysi frekvence NB, zvysi se frekvence vseho co pod NBridge spada, RAM, CPU, proto k vylouceni stahnem frekvenci RAM na naky stred a zmerime se na CPU.

NE ZACNEM : Skontrolujte zda-li mate osazenou RAM ve DRUHEM a CTVRTEM slotu od CPU !!
PROC JE VERZE BIOSU DULEZITA : Jelikoz predchozi, nemusi GK rozeznat !! viz support [HP] : https://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-Hardware-and-Upgrade-Questions/Unable-to-boot-with-new-graphics-card/td-p/3930544/page/2
A jak to vyresit ? Staci jen proves UPdate BIOSu.

Tak je asi poskodeny pin na patici CPU, moze toho byt poskodeneho na tej patici trebars viac, aj nejake PCIe piny. Ale ak ide ina grafika spravne, tak asi nie, ale vylucit sa to neda.
Do BIOSu daj load defaults a save&exit.
Treba skusit grafiku aj v inom PC ak bude aj tam artefakty tak reklamovat.

Tak jsem vyměňoval HDMI kabely a zjistil jsem, že ten, co jsem měl původně zapojený, tak je vadný. Zkoušel jsem ho u známého a také byly potíže. Dostal jsem nový kabel a vše funguje zatím jak má bez artefaktů ani ničeho podobného. Děkuji všem moc za ochotu a rady. :)