Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přístup ke dvěma různým webserverům v jedné podsíti

Zdar. Tápu v tom a tak se ptám: mám zaregistrovanou doménu a v mojí síti (za Mikrotikem) mi běží dva webservery, na jednom meteostanice a na druhém normální stránky. IP mám veřejnou a mikrotik si spravuju sám. Jak dosáhnu toho, aby při zadání www.<adresa>.cz se mi zobrazil web a při zadání meteo.<adresa>.cz meteostanice? "A" záznam je <adresa>.cz a ukazuje na moji veřejnou IP a "CNAME" je *.<adresa>.cz a ukazuje na "A" záznam. Dík za nakopnutí správným směrem...

Proč to neřešíš na místě nejvhodnějším, tj. webovém serveru?
Proč máš na každé službě jiný port? Pak přece vůbec nepotřebuješ reverzní proxy?

edit: pokud nemáš praxi s managementem DNS (a to myslím vážně), takové praktiky jako vlastní DNS server rozhodně nedoporučuju.

Meteostanice jede na 80, web můžu na 80ku přehodit, pak by management NASky jel na 8080, dobře, to oželím. Router bych (snad) na tu 80ku mohl taky přehodit. Vařím z vody, zatím nemám klasický webový server, mám rozjetý lighttpd na NAS a zatím nevím, jak moc se to nechá konfigurovat. Během měsíce mi dojde OPi Zero, tam bych chtěl rozjet normální server. Ale stejně mi není jasný, jestli se to dá směrovat i na konkrétní port nebo jestli je to blbost. Teprve s tím začínám, dosavadní zkušenosti se zpřístupněním webu spočívají v tom, že si udělám NAT na vnitřní IP na mikrotiku.

Takže vyřešeno. Někde jsem narazil na mod_proxy v lighttpd, chvilku jsem si s tím hrál a už mi to chodí jak hodiny. Dokáže to přesměrovat včetně portu. Na DNS mikrotiku mi stačilo dát jen jeden statický záznam *.<adresa>.cz = 192.168.1.111, zbytek je v režii webserveru.