Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké koupit repro?

Dost váhám jaké repro mám koupit. Uvažuju o ceně do 2500 Kč.
V současnosti mám Creative Inspire T3000 2.1 (1200 Kč) ale jejich zvuková kvalita už mi připadá nedostatečná.
Uvažuju o Genius HT5000 za 2800 Kč, ale dost jsem četl negativních ohlasů, že na hudbu se moc nehodí. A já to chci převážně pro poslech hudby. Je mi jedno jestli budou 2.1 nebo 5.1 hlavně aby zvuk byl dostatečně kvalitní.
Myslím, že střední třída neexistuje. Buď jsou levné 2.1 za tisícovku co nestojí za nic, nebo potom za 4 litry, které už jsou moc drahé. Nějaké 2.1 repro za dva a půl nikde. Nebo jen blbě hledám?
výkon subwooferu by měl být minimálně 50 W RMS

Pokud jseš trochu zručný :-):-) tak můžeš mít dobrý pocit z toho, když 1. vykucháš(rozebereš) nějakou starou HIFI věž (např. Sony, ty jsou dobrý) a vemeš z ní jenom reproduktory. Říkám Ti, že kvalitní zesilovače nenajdeš v nějaké sra..e(sorry za nevhodný výraz), zesilovač by sis měl koupit (nebo udělat) samostatně(už se mi stalo, že sem vodprd za 2 litry sestavu (TDA jsou slabý, velkej vnitřní odpor a reproduktor SE UTRHNE ZE ZÁVĚSU. Z toho vyplývá, že bys to neměl pouštět nahlas. 2. vyber kvalitní zvukovou kartu(nejlépe nějakou externí na USB (dáš to do jakýhokoliv počítače), např. http://pocitace-notebooky-pda-tiskarny.internethity .cz/zv-ka-trust-external-surround-sound-card-sc5500 p+f1+s60+dp7223/ . Mám ji a jsem s ní velice spokojen. Nevybírej nějaké levné subwoofery, nekvalitní zvuk a pod 40-50Hz se nedostaneš. V Plusu(velkoobchod) jsem se poohlížel po reproduktorech a představ si, našel jsem tam nápis 50-asi 18000Hz(:-D). Člověk slyší asi od dvaceti. Pokud chceš vidět, co jsme si s tátou postavili, následuj link www.mrk.borec.cz a nahoře v novinkách klikni na tu bednu. Tomuhle já říkám kvalitní subwoofer a neeee ty "kvalitní výplody z Číny". Podobný koupíš za 30-50 litrů (!). My jsme to postavili za 3000(materiál jsme měli, pilu taky, brusku taky. Reproduktor jsme koupili za cca 2000Kč a za šrouby, ucha, látku dopředu(na stránkách eště nemám fotku), koberec, vatu dovnitř tak ten litr). A tenhle reproduktor vydrží špičkově i 300W(plánuji dostavit zesilovač 100-150W a 5x20(30)W s TDA2030 (zase ty TDA, ale to by už bylo drahý), má to až 30W(stačí) a pamatuj, není třeba stavět zesilovač, který má 800W, ale kvalitní zesilovač, který umí hrát potichu a dobře.
Na závěr: ta 2,5 litru žádnou dobrou sestavu nekoupíš, proč - to jsem popsal nahoře.

Myslím, že střední třída neexistuje. Buď jsou levné 2.1 za tisícovku co nestojí za nic, nebo potom za 4 litry, které už jsou moc drahé.

To za 4 predsa je stredna trieda. Vyssia trieda na pocuvanie hudby je zosilovac harman kardon alebo denon prip. nejaka vyssia trieda yamahy a k tomu 2 stlpove repro za 30tisic.
To sa ale zas potom uz nehodi k pocuvaniu hudby z PC :-) P.S. ale ak sa to prepoji cez SPDIF tak sa to da pouzit aj k PC ;-)

P.S. na pocuvanie mp3 staci cokolvek bezne. Od geniusu by som dal ale radsej ruky prec. Skus si kupit nejaku minivezu od nejakej normalnejsej firmy a budes tam mat aj radio a CD player. P.S. dnesne miniveze zvladaju vacsinou prehravat aj mp3 napalene na CD, takze aj na pocuvanie mp3 potom nebudes musiet zapinat PC. Ale pred kupou miniveze sa uistit ze ma vstup line-in / AUX apod. (aby sa k tomu dalo to PC vobec pripojit :)

P.S.2. este ma zaraza ze to chces na hudbu a chces tam subwoofer, no zbohom. To aku hudbu pocuvas?

No otazka je co povazujes tym "dobre". Ci s rovnomernou charakteristikou, alebo dobre ako na diskoteke (kde ja osobne nevydrzim dlhsie ptz. DJ je zvycajne nahluchly a basy a vysky trhaju reproduktory a moje usi (raz mi dokonca aj vibroval drink v bruchu podla basov :-D) zatial co pasmo okolo 1kHz absolutne zanika :).
Ale ano, zavisi aj od repro. Mnoho repro ani sltpovych nezahra 30Hz rovnako ako 100Hz, dalsia vec je nelinearne vnimanie roznych frekvencii ludskym uchom, takze tiez je otazka chces to reprodukovat linearne (to zodpoveda viac realite ale subjektivny dojem bum-bum "skladieb" nie je vzdy taky ako clovek chce), alebo ci to chce clovek pocut linearne :) Subwoofer sa potom da pouzit na subjektivne "vyrovnanie" tohoto najspodnejsieho pasma. Ale co mi vadi na subwooferi je ze nie je stereo, keby chcel niekto napisat ze aj tak nepocujem odkial to ide, tak ja to teda pocujem :))

P.S. este hlavna vec ktora u mna budi nedoveru voci (mono) subwooferu - ak by bol v lavom kanali nizklofrekvencny signal v opacnej faze ako v pravom, co bude hrat mono subwoofer? (nic? :)

Já mám sloupy AQ720 - jsou štíhlé s dvěma basovými reproduktory na boku - nevím přesně, jak jsou zapojeny, jestli mají každý svoje pásmo, ale odhaduji, že budou zapojeny společně - 2x 4ohm do série. Můj pocit při poslechu takový, že při nižších hlasitostech nejsou repráky dostatečně vybuzeny. Proto to musím podbarvovat subwooferem.
Co se týká mono/stereo subwooferu - nemám tak velký pokoj, abych poznal, odkud basy jdou, pouštím do něj signály jen pod 100Hz a tento signál si míchá samotný reciver. Pokud jde o vyrušení opačných fází - myšlenka zajímavá, ale basy stereo nebývají - tedy ne v protifázi ve stejném okamžiku.

Ale je to fyzicky jeden reproduktor. To je vyznam slova mono. A to je to co vo mne budi nedoveru (vid vysvetlenie vyssie)... edit: ale taketo male repro su jednoznacne lepsie so subwooferom, tie male reproduktory nemozu slusne reprodukovat nizsie freq takze subw. nutny.

P.S. tipy na repro ti uz dali takze ja som ziadne uz nedaval :-) v triede okolo 2500-5000 budu proste bezne normalne repro (stredna trieda), moc sa preberat neda, kup co sa ti paci. Ale firme Genius ja osobne nefandim, napr. teraz pred 2dnami tu tusim bola otazka o tom ze brumia ci chrcia ci sa pokazili ci co, uz neviem ja ten thread nesledujem.

Hmmm geniusy 5.1 som mal... nic moc...
ale teraz som si ku pc zobral stereo bedne takisto geniusy 1250x a hraju ako vino... mozes si ich s kludom zobrat

na lepsi zvuk mam receiver yamaha + stlpy system fidelity ale na hudbu a filmy ti bohate budu stacit tie geniusy
cena nieco cez 1000