Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak propojit PC s TV?

Dobrý den prosím poraďte mi jak mohu propojit PC(notebook)s TV tak abych mohla sledovat film na DVD počítače na televizní obrazovce. Děkuji. Renata.

Notebok urcite nema Scart, ten by sa na notebook nevosiel :-)
Scart je toto SCART
Cinch je toto Cinch
Svideo mini-DIN je toto Mini-DIN (druhy zlava)

Takze co ma notebook ako TV-Out (porzi si navod k notebooku) a aky vstup ma TV? Najjednoduchsie je ak NB ma Cinch a TV Scart tak si kupis kabel Cinch->Scart. Bude to ale kabel 3xCinch->Scart ptz dva cinche potrebujes pre zvuk. Zvuk zapojis do NB do konektora pre sluchatka (3.5mm Stereo Jack) takze potrebujes este kablik 3.5mm Stereo Jack -> 2xcinch.

Alebo uplne najjednoduchsie ak by to bol jeden kombinovany kabel: Cinch + stereo Jack -> Scart. Pozor u kabla so scartom je dolezity smer signalu(zobrazeny zvycajne sipkou na obale kablu apod) potrebujes samozrejme smer z Cinchu do Scartu. Niektore kabel maju na scarte prepinac na smer ten si potom prepnes tak ako treba.

Az bude TV pripojena tak kliknes vpravo dole na ikonku ovladaca grafickej karty a zvolis si vystup na TV. Ak to tam mat vpravo dole mat nebudes tak pravy klik na plochu - vlastnosti - posledna karta - tlacitko rozsirene - karta s nastaveniami tykajucymi sa vystupov - aktivovat TVOut

P.S. a ak bude zvuk brumiet alebo budu na obraze behat vodorovne pasy tak vytiahnes z TV antenu a das si do policka pre vyhladavanie (vpravo hore) slova: galvanicky oddelovac anteny

V tom pripade ma ta TV predpokladam 3xcinch (1x pre obraz a 2x pre zvuk - Lavy a Pravy kanal). Ak nemas stereo TV tak ma len 2xcinch (obraz a zvuk).
Potrebujes dostat obraz z tohjo SVideo na ten obrazovy cinch a zvuk zo sluchatkoveho konektora (3.5mm stereo Jack) na zvukove cinch-e. Takze kabel
Svideo miniDIN + stereo Jack -> 3x cinch
ak by nemali tak skombinujes 2kable napr.:
Svideo miniDIN -> Cinch (diera)
Cinch + stereo Jack -> 3x cinch

P.S. ak budes mat ciernobiely obraz, tak budes musiet prepnut v nastaveniach ovladacov grafickej karty alebo niekedy je to v BIOSe typ TV vystupu na "Composite" (v ovladacoch to zvykne mat este moznosti "Auto" alebo "SVideo" treba prehodit na Composite), samozrejme ak to nastavenie tam je. Este dalsie nastavenie ktore treba pozriet je nastavenie TV normy - "NTSC" / "PAL" treba prepnut na PAL (PAL B alebo PAL G).
Ak nie je nikde nastavenie na Composite a ak budes mat nahodou len cierbnobiely obraz tak pouzijes vyhladavanie v poradni (slova cernobily obraz :) to bude potom ale potrebovat niekoho s pajkovackou, ale malo by to nastavenie na Composite a aj nastavenie normy na PAL niekde (BIOS alebo ovladace grafiky) byt takze by to malo fungovat bez pajkovania.

ahojte, pridam se k diskuzi, TV ma scart a PC ma mini-DIN, a redukci z DINu na cinch mam. musim zapojovat i cinche na zvuk? (nejde aby zvuk sel z beden v TV?), a kdyby ne, tak to nemuze vychazet zvuk napriklad z filmu z PC =televize, a zvuk z neceho jineho z monitoru? si musim asi vybrat ze? a posledni otazka kde muzu prepinat plochu? (ovladani pracovni plochy na monitoru a TV) *.dik.*

pls poradte, mam ati radeon X1650 Pro. a jeste neco to nejdulezitejsi, mma vse propojene, a kdyz v ovladaci gaf. karty dam moznost "rozsirit plochu i na tento monitor", nebo "povolit toto zobrazovaci zarizeni", nebo dle pokynu graf. karty (pretahuju vynucene naleznutou TV do pole pro druhy monitor), at delam toto vsechno vzdy kdyz dam "pouzit" nebo "ok" vrati se nastaveni jak bylo. chava se to jako kdyby druhe zobrazovaci zarizeni vubec nebylo. delam nekde chybu?