Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte při koupi základní desky

zdravím potřeboval bych trochu poradit s koupí základní desky...už sem se po nákych koukal ale nevim podle čeho se mám řídit protože si chci nechat procesor s tý stávající a dát ho do nový základní desky...a nevim jakou vybrat aby mě tam sedl!!!!moc pls o radu!!!!diky

Změna kategorie, původně: Ostatní (L-Core)

ne nejni:))AMD Athlon(tm)Procesor Socket A (462)
a ještě u tý mi stary zakladovky mam jeden problem.koupil sem si new grafiskou
a ta ma AGP 8x a zakladni podporuje jen 4x a tim padem asi spolu spatne komunikujou a pri hrani nakych narocnejsich her mam clou grafiku podelanou...tak bych potreboval aby ta new zakladovka mela AGP 8x...

To pravdepodobne nie je problem dosky (AGP8x grafika by mala fungovat bezproblemov aj na AGP4x doske), problem moze byt napr.
a) mas slaby zdroj
b) nezapojil si do grafiky dodatocne napajanie (ak ma na to grafika konektor)
c) grafika sa prehrieva
d) mas pretaktovane zbernice (FSB a tym aj AGP).
v BIOSe skus zmenit nastavenie "AGP fastwrites"

P.S. inac bolo by dobre keby si pisal presne oznacenia dosky, procesora, grafiky, atd., ked nevies tak si stiahni program everest home (napr. zo slunecnice.cz)

No, skusit by si mal hlavne riesit tie veci ktore som pisal, napr. tak ze
a) skusis pozicat si iny silnejsi zdroj ak mas teraz <=300W
b) pozriet poriadne ake konektory ma grafika a ak ma na dodatocne napajanie tak zapojit
c) sledovat teplotu grafiky tesne po zatazi, napr. programom ktory by mohol byt na CD dodanom s grafikou
d) skontrolovat v BIOSe nastavenie AGP a napisat ho sem, spolu s presnymi nazvami dosky, CPU, a grafiky.

A nainstalovat najnovsie ovladace k zakladnej doske/chipsetu (stranky vyrobcu zakl.dosky) a ku grafike zo stranok vyrobcu grafiky.
Nainstalit aj DirectX9.0c (microsoft.cz alebo CD k nejakemu PC casopisu na ktorom to zrovna je)

agp aperture size - 128M
agp-4x mode - enable
agp driving control - auto
agp master 1 ws write - enable
agp master 1 ws read - enable

nazev zkladni desky - MSI K7T Power/Pro/pro2pro2-A/turbo/turbo2/turbo limited edition

CPU typ - AMD athlon xp, 1666 MHz (12.5x133)2000+
oznaceni cpu - Palomino

grficka karta - nvidia geforce fx 5200
typ sbernice - agp 4x

jeste sem neskousel novy ovladace na zakladni desku!!kdyz hraju tak ze zacatku je grafika ok tak asi po 5min hrani se to z niceho nic uplne cely rozhazi....bych ti to ukazal kdyby sem vedel jak se dat obrazek...ale ty ovladace jeste skusim...a potreboval bych poradit jaky ty ovladace stahnout...

Na chipset daj radsej odtial
http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=420&OSI D=1&CatID=1070
ale tie retro drivers (klikni na napis "4 in 1 driver" v tej spodnej tabulke), mas tam totiz relativne stary chipset KT133
Na grafiku winxp_2k_162.18.html zaskrtni tam to ze "I have read and agree... " a klikni na download now.
Predpokladam ze mas Windows XP. Ak nemas tak potrebujes ine ovladace.

DirectX najnovsi si stiahnes napr. http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=56511&clcid= 0x409

To co popisujes je ale najskor prehrievanie grafiky. Skus otvorit kejs a hrat tak. Alebo mozno si nezapojil dodatocne napajanie do grafiky alebo slaby zdroj.

Tazko povedat, stale sa mi zda ze sa prehrieva (skus sahnut na chladic), ale moze to byt cokolvek. Skus aj ovladace na grafiku co som dal link a directx9.0c
Ak nepomoze tak pozicat si odniekial (napr. z ineho PC) na par hodin aspon 300W (idealne 350W) zdroj a skusit.
Ak nepomoze ani silnejsi zdroj tak moze aj byt ze je vadna grafika.

Este by si mohol upgradnut BIOS
http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddet ail&type=bios&maincat_no=1&prod_no=324
stiahnes si tu 3.6, stiahnes si bootdisketu Win98SE www.bootdisk.com, vytvoris disketu, zmazez z nej vsetko okrem command.com, io.sys, msdos.sys, rozpakujes na nu subory BIOSu, restart - nabootujes z diskety a spustis flashovaciu utilitu (Awfl822a.exe), a zvolis tam nech naflashuje ten novy BIOS (subor W6330vms.360)
... alebo mozes namiesto toho skusit live update (na tej stranke dole) a modlit sa aby to pod Win neposralo dosku. Predtym odporucam ukoncit vsetky nepotrebne programy (antivir apod) nech sa do toho nemontuju.

no právě. a 440BX je dnes už taky daleko za horizontem. Mamince jsem na desce s 440BX postavil ze zbytků a přebytků krumpl na internet. Jí to stačí, je začátečník, a tak počítač čeká na uživatele. :-D Já už u takové pomalé plečky teču..

P.S.: mám tu ještě svou starou Abitku KT7-R jako testovací stroj (samozřejmě jsem na ní vyměnil skoro všechny kondíky) s 1800+ Athlonem, tak moc dobře vím a znám limity těchto strojů.

ten procesor si klidně nech. Doporučuju ho přibít stovkou hřebíkem na futra. Tam mu, přestárlému, pomalému dědečkovi, bude nejlépe.

Fakt nechápu myšlenkový postup, kdy si na starou desku a přestárlý CPU koupíš novou PŘEDRAŽENOU a nevýkonnou grafiku...

P.S.: jak se ti poadaří během hraní dostat exkrementy na grafiku? :-D

nevím. Připadne mi úchylné dokupovat do takového starého mrzáka (s beztak nafouknutými kondíky) grafiku.

Když to vezmeš kolem a kolem, řádově výkonnější sestava s Athlonem64 (nebo s malým příplatkem) Athlonem X2 EE a deskou s AMD690V stojí čtyři litry, k tomu 2x512MB RAM za cca litr a je vymalováno - máš upgrade, který můžeš postupně poupgradovat o PCIe grafiku (z nepřeberného výběru, pokud nestačí integrovaná X1250, která je rozhodně výkonnější, než GF5200) nebo nový SATA disk.

Vidím-li že uživatel dokupuje grafiku (téměř jistě s vidinou hraní her), jednoduše nemůžu doporučit držet při životě tohohle dědouška (a ještě s uhřátým Palominem)