Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zapnout počítač

Ahoj,
mám tento problém a prosím o pomoc:
napájím počítač a ostatní příslušenství přes 5 ti zásuvku s vypínačem.Pokud jej vypínám na delší dobu vypnu i vypínač na 5ti zásuvce.Vše fungovalo až do nedávné doby.Když chci pustit počítač zapnu vypínač v té 5ti zásuvce a počítač se po zapnutí na bedně vzpouzí a nic nedělá.Musím vypnout a zapnout vypínač na 5ti zásuvce a pak se počítač rozjede, ale naskočí Bios.Po uložení a zavření Biosu se to rozjede.Neříká tento problém někomu něco?
Děkuji

Říká to něco, říká. V první řadě: "Hledej, šmudlo, takový dotaz je tu téměř denně!", ale protože mám právě před dovolenou (náladu tedy milostivou až skotačivou), tak ten nadrzlý hlas rázně umlčím a poradím osobně:
Nejlevnější variantou je vybitá baterka CMOS. No, a pak to jde pěkně popořadě: vadný zdroj, vadná deska (nafouknuté kondenzátory).
S tou vypínací prodlužovačkou to vůbec nesouvisí, naopak, za tu tě chválím, je to dobrý zvyk.

Ako uz pisal Pytlik najprv vymen CMOS baterku (knoflikova baterka na zakl.doske, zvycajne typ CR2032, stoji nejakych 50 Kcs).
Potom vlez do BIOSu, load defaults, a nastav si spravne FSB podla CPU, ak BIOS FSB nedetekuje automaticky, a save and exit.