Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet a niektore programy zobrazuju znaky v azbuke namiesto sk/cz diakritiky

Uz som tento problem raz mal, vtedy som pouzil system restore, ale teraz som toho vela instaloval, takze by som to chcel vyriesit inak. Je to virus, spyware?? Instaloval som nedavno Windows a aj vela zaplat, je mozne ze je to niektora zaplata? Ak ano, ako to mam vyriesit?

Hladal som na niekolkych forach a ani google mi nepomohol. Pouzivam Windows XP SP2, IE7. Vsade v nastaveniach Windows mam nastavenu Slovencinu.

Pomoze mi niekto?

Dakujem.

Ano, ale myslim si ze tu by mohol byt problem, nieco asi zmenilo toto nastavenie hlbsie v systeme, aj ked je tu Slovak, vsetky okna (explorer) a vacsina programov pouziva ine kodovanie - Cyrilic.

Preto som sa pytal, ci niekto nepozna utilitu na zmenu kodovania, ktora by to opravila, ale je mozne, ze nic take neexistuje.

Tak to skus vsetko zmenit na english, restart, prestalo to? Ak ano skus to zas zmenit na Slovensky. Je potom zasa problem?

Uz ma aj toto napadlo, ale nepomohlo to, tusim som skusal aj Czech, nie som si isty, planujem to ale pri najblizsom restarte.

P.S. v tom Internet options - general - fonts
ake tam mas navolene typy pisma? Popis presne vsetko co v tom okne mas.

Teraz tam je toto:

Web page font: Palatino Linotype
Plain text font: Courier New

Ale uz som to niekolko krat menil, myslim ze dolezite je aj toto:

Language script: Cyrilic

Ked toto zmenim na cokolvek ine, pozriem sa tam a je tam opat Cyrilic. Ked je tam Cyrilic, ukazky su v azbuke, ked to zmenim na Latin based, alebo User defined, je tam abeceda, lenze toto nastavenie sa proste ignoruje a nikdy sa neulozi.

Inac nie si sam na webe je podobnych nestastnikov viac. Vyzera na nejaky vir alebo moze nejaky program blokovat tu zmenu, mozno aj nejaky paranoidny antivirak ti to nedovoli zmenit z bezp.dovodov :-) Alebo je to chyba Windows ked nejaky program sposobil zapnutie page conversion table 21866 (Ukrainian - KOI8-U), ako pisem nizsie:

Tuna message1840514.html ma jeden riesenie co mu pomohlo

After much troubleshooting, I found the solution which is:

Control Panel - Regional Options - Advanced - Code Page Coinversion Tables - Uncheck 21866 (Ukrainian - KOI8-U) - restart windows.
The KOI8-U seems to have been the problem with me. I hope this works for you. If not uncheck others until problem disappears.

Best regards,
Barry

P.S. inac googlovat, googlovat... Ked zadas do google slova:
"Language script" Cyrillic virus
tak najdes diskusie napr. aj tu z ktorej som citoval...

Vdaka, ale ani ten prvy, ani druhy tip nepomohol. Ten druhy som uz skusal, zrusil som vsetko ruske a ukrainske a zapol vsetko kde bolo "Central Europe" alebo "Latin". Mozno by som mal este nieco zrusit, mozno aj vsetko co sa da okrem "Central Europe" a "Latin"?

Este k prvemu tipu, ja tam "Latin" nemam, len "Latin based", ma tam byt aj "Latin"? Mozno to je problem, ze tam chyba a preto to vybera nieco ine.