Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet a niektore programy zobrazuju znaky v azbuke namiesto sk/cz diakritiky

Uz som tento problem raz mal, vtedy som pouzil system restore, ale teraz som toho vela instaloval, takze by som to chcel vyriesit inak. Je to virus, spyware?? Instaloval som nedavno Windows a aj vela zaplat, je mozne ze je to niektora zaplata? Ak ano, ako to mam vyriesit?

Hladal som na niekolkych forach a ani google mi nepomohol. Pouzivam Windows XP SP2, IE7. Vsade v nastaveniach Windows mam nastavenu Slovencinu.

Pomoze mi niekto?

Dakujem.

niektore programy zobrazuju znaky v azbuke

Hm, a ktoré? Prezradíš?

Azbuku zobrazují v menu nebo kde? Můžeš sem vložit screenshot?

Že by to způsobovala nějaká záplata silně pochybuju. A jestli je to virus nebo spyware? Možná. To se takhle na dálku dá těžko posoudit - určitě používáš antispyware a antivir programy, ne? Takže sám víš nejlíp, jestli máš breberky nebo ne.

PTBSync, PC translator 2004, IE7, len niektore stranky su zle zobrazene, napr. www.csfd.cz .

Pod Regional and lang. options mam nastavene "Slovak", ale nie som si isty tym pod tym - Code page conversion tables, nemam tam nieco odskrtnut/zaskrtnut?

Virus nemam, spybot nasiel par problemov, aj ked este vcera bol system v poriadku, ale oprava a restart nic nezmenili. Samozrejme mam vsetko aktualizovane, win, avast, spybot, mam aj firewall - kerio.

Windows máš tedy English?

Ve volbě "Code page conversion tables" mám náhodně zaškrtnuto taky asi polovinu jazyků, takže tím se nemusíš zabývat, nech výchozí nastavení.

Zkontroluj, co se ti spouští při staqrtu. A v nouzovém režimu se taky objevuje azbuka? Zkus taky vytvořin ve WIn nový profil, jestli to v něm bude OK?

To vypadá na nějaký poškozený font. Ve Wordu ti základní fonty (Arial, Times, Sans-Serif, Tahoma) píší správně?

Nevím jak IE7, ale Firefox umožňuje změnu výchozího písma (fontu). IE by to snad mohl umět taky, zkontroluj co tam máš nastavené a vyzkoušej jiný font.

Po spusteni nie je nic podozrive, pouzivam program Startup Control Panel 2.8.

Este nieco, niekde na internete som nasiel ze pri nastavovani azbuky moze byt cz sk diakritika poskodena, bohuzial neviem kde to bolo, nebol to rovnaky problem, tak som to zrusil, ale mohlo by to suvisiet, niektory program sa mohol pokusit pridat podporu Rustiny, bez mojho vedomia...

Máš nastavené nesprávne predvolené kódovanie, konkrétne Windows-1251 - v IE je označené ako Cyrillic (Windows).

Nenašiel som, kde sa v IE nastavuje predvolené kódovanie, ale pozrel by som sa do Tools / Options / Languages, či tam nie je nastavený ruský jazyk. Prípadne by som skúsil v Add/Remove Programs opraviť inštaláciu IE.

Tam mam Slovak, ale pred par minutami som zistil ze Cyrilic mam vedla:

Internet options - general - fonts

Lenze aj ked to zmenim, stale sa to vrati na Cyrilic.

Inak som uz aj resetoval nastavenia IE, ani to nepomohlo.

Snad sme uz blizsie, este zopakujem ze pod Regional and lang. options mam vo vsetkych zalozkach slovencinu.

Tak v IE7 - page - encoding som to zmenil, zapamata si to, ale nic sa nezmeni. Skusal som ale ine moznosti a uz nemam azbuku, niektore znaky sa mi zobrazuju spravne, ale nie vsetky, napr. ž a š ako stvorec, ř, í, č, ý, ě sa zobrazuju spravne. To vsetko s Central european ISO, ostatne central eur. su azbuka. A toto ovplyvnuje len IE7, nie ostatne programy.

Co si nezapamata je Int. options - general - fonts, tam je cyrilic, ked to zmenim, nahlad uz nie je azbuka, ale v IE je hned azbuka a ked sa pozriem na to nastavenie, je tam opat cyrilic.

Sakra, toto pole kde pisam sa mi zmensilo, musim ho manualne zvacsit - a hlavne nevidim co pisem..

Word nemam, ale Open Office aj Wordpad zobrazuju doc subory spravne, ale txt nie, Open Office dokonca nezobrazi nic, Notepad zobrazuje txt tiez nespravne.

Ak su to fonty, ako to mozem opravit?

"Můžeš zkusit nabootovat z instalačního CD Win XP a zvolit opravu systému."

Nestratim tym nastavenia, nainstalovane programy a pod.? Radsej by som tuto moznost preskocil, ak to nie je 100% bezpecne a iste ze to pomoze.

TweakUI nepomohol.

Tie fonty som si stiahol, prepisat originalne, ale tiez to nepomohlo. Pokusal som sa aj cez ovladaci panel nainstalovat tie fonty, ale nedalo sa to, musel by som najskor odstranit originalne a toto neslo, aj ked som pozatvaral vsetky programy.

Ako este by som mohol nahradit povodne fonty tymi 'spravnymi'?

Tak som skusal Operu a tam je to OK, takze je to 100% IE, lenze...

- odobratie a pridanie IE nepomohlo

- uplne preinstalovanie IE7 + restart nepomohlo tiez

Takze ked uz vieme kde e problem, vie niekto ako to vyriesit? :-(

Tak som zistil, ze znaky azbuky sa zobrazuju aj vo freecommander, izarc a prakticky asi vo vsetkych programoch ak je v menu alebo "title bar" cestina alebo slovencina.

Tiez ak je adresar s cz alebo sk znakmi na CD, neda sa do neho vojst.

A este - na tychto strankach sa diakritika zobrazuje spravne ( pc.poradna.net ).

Pomohla niektora z tychto novych informacii? Stale neviem ci su to fonty, alebo nieco ine, IE to asi nebude, kedze je to aj v menu programov.

Skusal som uz vsetko, aj rozne programy a rady, ktore mi dali na viry.cz, ale nic nepomohlo.

V dalsom programe som ale nasiel nastavenie, podla ktoreho je ako predvolene kodovanie toto:

01251 (ANSI - Cyrilic) [Default]

Tu je mozne to zmenit a program si to zapamata, ale rovnake nastavenie je v IE (aj ked tam je len "Cyrilic") a tam ked to zmenim, si zmenu nezapamata.

Preto si myslim, ze je kodovanie niekde v systeme zmenene a takmer vsetky programy asi pouzivaju toto kodovanie (az na par, ktore tuto informaciu beru z ineho zdroja, ako napr. Opera). Mozno, ak by sa to specialnou utitilou zmenilo, bola by diakritika v poriadku. Vie mi niekto taku utilitu poradit? Prip. sposob ako zmenit predvolene kodovanie v celom systeme?

Ano, ale myslim si ze tu by mohol byt problem, nieco asi zmenilo toto nastavenie hlbsie v systeme, aj ked je tu Slovak, vsetky okna (explorer) a vacsina programov pouziva ine kodovanie - Cyrilic.

Preto som sa pytal, ci niekto nepozna utilitu na zmenu kodovania, ktora by to opravila, ale je mozne, ze nic take neexistuje.

Tak to skus vsetko zmenit na english, restart, prestalo to? Ak ano skus to zas zmenit na Slovensky. Je potom zasa problem?

Uz ma aj toto napadlo, ale nepomohlo to, tusim som skusal aj Czech, nie som si isty, planujem to ale pri najblizsom restarte.

P.S. v tom Internet options - general - fonts
ake tam mas navolene typy pisma? Popis presne vsetko co v tom okne mas.

Teraz tam je toto:

Web page font: Palatino Linotype
Plain text font: Courier New

Ale uz som to niekolko krat menil, myslim ze dolezite je aj toto:

Language script: Cyrilic

Ked toto zmenim na cokolvek ine, pozriem sa tam a je tam opat Cyrilic. Ked je tam Cyrilic, ukazky su v azbuke, ked to zmenim na Latin based, alebo User defined, je tam abeceda, lenze toto nastavenie sa proste ignoruje a nikdy sa neulozi.

Inac nie si sam na webe je podobnych nestastnikov viac. Vyzera na nejaky vir alebo moze nejaky program blokovat tu zmenu, mozno aj nejaky paranoidny antivirak ti to nedovoli zmenit z bezp.dovodov :-) Alebo je to chyba Windows ked nejaky program sposobil zapnutie page conversion table 21866 (Ukrainian - KOI8-U), ako pisem nizsie:

Tuna message1840514.html ma jeden riesenie co mu pomohlo

After much troubleshooting, I found the solution which is:

Control Panel - Regional Options - Advanced - Code Page Coinversion Tables - Uncheck 21866 (Ukrainian - KOI8-U) - restart windows.
The KOI8-U seems to have been the problem with me. I hope this works for you. If not uncheck others until problem disappears.

Best regards,
Barry

P.S. inac googlovat, googlovat... Ked zadas do google slova:
"Language script" Cyrillic virus
tak najdes diskusie napr. aj tu z ktorej som citoval...

Vdaka, ale ani ten prvy, ani druhy tip nepomohol. Ten druhy som uz skusal, zrusil som vsetko ruske a ukrainske a zapol vsetko kde bolo "Central Europe" alebo "Latin". Mozno by som mal este nieco zrusit, mozno aj vsetko co sa da okrem "Central Europe" a "Latin"?

Este k prvemu tipu, ja tam "Latin" nemam, len "Latin based", ma tam byt aj "Latin"? Mozno to je problem, ze tam chyba a preto to vybera nieco ine.