Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problemy s reklamaciou tv karty

dobry den, mam otazku ohladne obchodneho zakonika v CR.
kupil som si tv kartu od jednej radsej nemenovanej firmy a nefunguje mi, obavam sa ze tato chyba sa vyskytuje u vsetkych kariet tej rady, je to konkr.: Pinnacle PC310i
chcel by som tu kartu vratit, len neviem ci je to mozne vratit tu kartu naspat za peniaze

v tom obchode mi tvrdia ze karta im funguje, lenze viem ze to nemusi byt celkom pravda nakolko som pri tom teste nebol a mne je to jedno ked im to nejak funguje, ja som tu kartu testoval na asi 3 kompoch a vsade tie iste problemy a navyse pre mna je dolezite ze MNE nefunguje, predsa som ju nekupoval aby ju pouzivali oni.

prosim poradte, ta karta nestoji zrovna male peniaze a som uz zufaly

za radu vopred dakujem.

Uz som pisal ze to zavisi od predajcu. Narok na to nemas.
Tu nastava problem v tom ze ci ta karta je funkcna alebo nie. Neviem presne ako to definuje zakon, ale tusim ze ak nie je mozne vyrobok riadne pouzivat (podla navodu k pouzitiu) tak sa povazuje za vadny a predajca to ma riesit.

Co to je za predajca? Nie je ochotny ti radsej to korektne nainstalovat? Ptz podla toho ak oto popisujes by som pobvedal ze je problem v tvojom PC, napr. v tom ze nie si administrator alebo nejake "super"programy typu kerio a ine skvele blbosti nieco blokuju, alebo sa tam mlatia ovladace cohosi alebo je tam proste problem ktory by ti mohli pomoct vyriesit u predajcu, ak to nevies riesit sam. Alebo k tomu zavolaj niekoho kto sa vyzna a bude vidiet co robis zle, my ti na to nevidime.