Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problemy s reklamaciou tv karty

dobry den, mam otazku ohladne obchodneho zakonika v CR.
kupil som si tv kartu od jednej radsej nemenovanej firmy a nefunguje mi, obavam sa ze tato chyba sa vyskytuje u vsetkych kariet tej rady, je to konkr.: Pinnacle PC310i
chcel by som tu kartu vratit, len neviem ci je to mozne vratit tu kartu naspat za peniaze

v tom obchode mi tvrdia ze karta im funguje, lenze viem ze to nemusi byt celkom pravda nakolko som pri tom teste nebol a mne je to jedno ked im to nejak funguje, ja som tu kartu testoval na asi 3 kompoch a vsade tie iste problemy a navyse pre mna je dolezite ze MNE nefunguje, predsa som ju nekupoval aby ju pouzivali oni.

prosim poradte, ta karta nestoji zrovna male peniaze a som uz zufaly

za radu vopred dakujem.

Co presne/ako presne nefunguje? Aky mas PC? (SW tychto kariet je narocny na vykon CPU). Mas dobru antenu a dobry prijem (hlavne ak je to digitalna karta, zhlavy neviem podla typu, nechce sa mi hladat specifikacie)

Narok na vratenie penazi nemas, jedine ze by si sa s predajcom dohodol a on na to (dobrovolne) pristupil ze to napr vymenis za nieco ine apod. Narok na to ale nemas ak je zariadenie vporiadku. Ak je zariadenie vadne mas narok na reklamaciu do 30dni (narok na vratenie penazi az po tretej reklamacii tej istej zavady). Ked si myslis ze to nefunguje tak to odnes tam aj s PC/notebookom apod. a ukaz im ze to nefunguje a spisat pisomne papier o tom ze reklamacia.

P.S. to ze napr. ak to nevies nainstalovat/spojazdnit na tvojom PC s tvojou antenou nie je zavada a nie je to na reklamaciu, ak je karta vporiadku. Takze najprv by si mal riesit ze aky mas vlastne problem, az potom riesit vracanie penazi a reklamacie (za neopravnenu reklamaciu mozu vyzadovat poplatok).

tie problemy s tv kartou som tu uz raz rozpisoval, obavam sa ze na tej karte funguje maximalne radio :(

a stroj mam intel core2duo @2.13 ghz
1 gb ram
geforce 8800 gts
windows xp pro sp2

takze si myslim ze tam problem nebude
staci si pozriet forum na czc.cz a hned uvidite ze to asi nebude problem mojho kompu.

to je ten isty Michal, problem je v tom ze karta fungovala (az na ten ovladac) a po jednom vypnuti pc su spat, takze namiesto siahodlheho riesenia bez konca som sa rozhodol ju vratit spat.

Když odpovídáš konkrétní osobě, klikni na Odpovědět u jeho příspěvku. (host)

Uz som pisal ze to zavisi od predajcu. Narok na to nemas.
Tu nastava problem v tom ze ci ta karta je funkcna alebo nie. Neviem presne ako to definuje zakon, ale tusim ze ak nie je mozne vyrobok riadne pouzivat (podla navodu k pouzitiu) tak sa povazuje za vadny a predajca to ma riesit.

Co to je za predajca? Nie je ochotny ti radsej to korektne nainstalovat? Ptz podla toho ak oto popisujes by som pobvedal ze je problem v tvojom PC, napr. v tom ze nie si administrator alebo nejake "super"programy typu kerio a ine skvele blbosti nieco blokuju, alebo sa tam mlatia ovladace cohosi alebo je tam proste problem ktory by ti mohli pomoct vyriesit u predajcu, ak to nevies riesit sam. Alebo k tomu zavolaj niekoho kto sa vyzna a bude vidiet co robis zle, my ti na to nevidime.

Ale instaloval to ten isty clovek .-)
Predajcu nepoznam ale proste chod tam a skus sa dohodnut ze ako sa to da riesit ci ti to nevymenia za nieco ine alebo ak tam maju nejakych technikov tak tam dotrep aj PC a ukaz mu ze to nejde mozno ti pomoze to poriesit alebo nech ti on ukaze ze na jeho PC to ide (v tom pripade je karta OK) apod.
P.S. dolezite je presne popisat zavadu, ak donesies kartu na reklamaciu a nepopises presne zavadu tak technik zapne, ide, vypne, karta je podla neho funkcna, ale ked je zavada po restarte tak to treba povedat (a hlavne napisat do rekl.protokolu, pre technika) ze co presne nejde.

P.S.2. este nechapem co tu do diskusie pleties normu PAL D/K. PAL D a PAL K je tusim presne to iste http://de.wikipedia.org/wiki/Fernsehnorm#Schwarzwei .C3.9F Pasmo je z hladiska dekodovania farieb/zvuku nepodstatne. Takze ci tam nastavis PAL D alebo PAL K tak mas proste nastavene PAL D/K. Proste IMHO to nevies nastavit alebo co. Je samozrejme aj mozne ze to je vadne, ale ak nieco pred restartom ide a po restarte nejde tak to nemoze byt problem karty ale je to SW problem. Preto chod radsej k predajcovi alebo za nejakym technikom co sa vyzna do PC aj TV zalezitosti nech ti to spravne nastavi.