Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta nestíhá "rolování" v browseru

Měl jsem: CRT 1200 x 900 dpi
Mám: LCD 1600 x 1200 dpi

Po výměně monitoru nestíhá karta překreslovat, nejvíc je to vidět v browseru při rolování kolečkem myši na stránce plné textu. Pohybuje se trhaně. Grafika je MSI MS-StarForce nVidia GeForce4 MX 4000. Je jasné, že je stará, ale při výběru nové karty mě zajímá, na který parametr si dát pozor. Nevím, jestli momentální stav způsobuje to, že

1/ je to připojené přes VGA
2/ karta má pomalý nebo zastaralý procesor
3/ karta má málo RAM (64 MB)

grafika s rolovanim browsera nema takmer nic spolocne, o to rolovanie sa nestara grafika ale Win+aplikacia(prehliadac) s pomocou CPU.
Ake mas v spravcovi procesov vytazenie CPU?

P.S. je aj mozne ze s tym ma aj nejaky problem prehliadac. Aky prehliadac mas, skusil si iny? Hlavne ak napr. stranka obsahuje nejake flash-reklamy apod. tak moze pekne spomalovat.

P.S.2. subjektivny rozdiel pri pohybe moze vznikat aj tym ze pre CRT si mal nastavenu vyssiu snimkovu frekvenciu ako mas nastavenu pre LCD.

Vytížení CPU, pokud roluju, je 0% na 25 %, někdy vyleze i na 50 %. Nevím, jestli je to moc nebo málo.

Dělá to Firefox, Opera i Explorer, takže prohlížeč bych vyloučil.

Vyšší snímkovou frekvenci - myslíš prostě frekvenci monitoru, což je teď 70 Hz a na CRT to bylo 100?

Inspiroval jsi mě ke vzpomínce, že něco podobného jsem zažil s jiným LCD a bylo potřeba vypnout na záložce "Hardwarové urychlení" zatrhávací okýnko "Povolit kombinovaný zápis". Ale v tomhle případě to nepomohlo, ani snížení hardwarového urychlení.

No, asi mám, jmenuje se to NVIDIA nView Desktop Manager a má to hrozně moc funkcí. AGP je tam zaškrtnuté.. Jedině snad, že bych to zkusil znovu nainstalovat. Ale v podstatě mám v plánu koupit zítra Matrox P650, což jsem chtěl udělat stejně, a doufám, že to pomůže. Jen mě děsí, že to třeba nebude stačit.

Pro informaci něco o stávající kartě. Jsem laik, jen tuším, že ty frekvence, na kterých to běhá, jsou dost nízké, je to kupované před dvěma, třemi lety.

Přehled informací Hodnota
Vlastnosti grafického procesoru
Grafická karta MSI MX4000 (MS-8936)
Kódové jméno GPU NV18B
PCI-zařízení 10DE / 0185
Transistorů 29 Milion
Výrobní technologie 0.15u
Typ sběrnice AGP 8x @ 8x
Velikost paměti 64 MB
GPU Takt 250 MHz
RAMDAC Takt 350 MHz
Pixel Pipelines 2
TMU Per Pipeline 2
Pixel Fillrate 500 MPixel/s
Texel Fillrate 1000 MTexel/s

Vlastnosti paměťové sběrnice
Typ sběrnice DDR
Šířka sběrnice 32 bit
Skutečný takt 182 MHz (DDR)
Efektivní taktování 364 MHz
Šířka pásma 1456 MB/s

Heleď, MM, já nejsem žádný odborník. Když dám Load Defaults, tak nenaběhnou Windows, protože v Defaults se mi nastaví SATA Raid, který nemám. Ale to jsou nepodstatné detaily. PRosím tě, pokud FSB je "frekvence sběrné desky" (to jen hádám), kde to mám hledat v anglickém menu?

FSB je anglicky (skratka od "front side bus") a tak to je aj v BIOSe.
SATA si samozrejme nastav tiez, ide o to aby si po upgrade BIOSu urobil "load defaults", a potom nastavit co treba (SATA na nie RAID, nastavit poradie bootovania, spravnu frekvenciu FSB podla toho aky tam mas CPU, ved vidis ze mas CPU podtaktovany, pise ti to ze 1.8GHz Athlon 3000+, a pisal si ze mas athlon64 3500+, takze mas v BIOSe nespravne FSB. Moze sa to volat aj inac ja neviem co mas v BIOSe za polozky okolo CPU (FSB, hypertransport, atd.) a ake tam mas moznosti.

A RAM mas tiez podtaktovanu, mas tam RAMku DDR400 a bezi ti na DDR333. Kolko v tom mas RAM modulov?

Ked nie si odbornik tak preco si upgradoval BIOS a preco si do toho vobec vrtal ked to potom nevies nastavit :-)

Je to podivné. Dívám se, že jsem tam nalepil hodnoty svého předešlého procesoru (Athlon 3000+), ale teď, když jsem to opakoval, dostávám tohle:
že by si Everest pamatoval tak dávnou minulost?

Přehled informací Hodnota
Vlastnosti CPU
CPU typ AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+
Označení CPU Venice S939
Krokování CPU DH-E6
Sada příkazů x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3
Min / Max CPU násobič 4x / 11x
L1 Code Cache 64 KB (Parity)
L1 Datová cache 64 KB (ECC)
L2 Cache 512 KB (On-Die, ECC, Full-Speed)

To ti meni automaticky ak zatazis CPU tak to zvysi. To je Cool&Quiet. Je to OK, nechaj to :-)

Instaluj ovladace, chipset: http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=420&OSI D=1&CatID=1070
hyperion, stiahni a nainstaluj, restart, na grafiku
napr. najnovsi winxp_2k_93.71_2.html
staihni ale pred instalaciou preistotu odinstaluj stare Nvidia ovladace a vsetko co najdes od NVidia v ovladacie panely - pridat ubrat programy a nainstaluj tie nove.

Tak to sa tu uz riesilo, len nech ta nenapadne kupovat ATI grafiku k Eizu, vid http://pc.poradna.net/question/view/142086-jak-zpro voznit-lcd-monitor-na-ati-ovladacich-a-karte
:-)
A DVI kabel kupuj radsej hned duallink.

Ak by si mal grafiku s DVI tak samozrejme pouzit DVI.
Ak nemas grafiku s DVI, tak to je na tebe, ci si potrpis na dokonalu ostrost, nulovy sum, prip. neskreslenu linearitu farieb, alebo ci to chces len pouzivat ako bezny clovek. Ak mas eizo tak by som do grafiky s DVI asi zainverstoval.
K tomu PC sa naozaj hodi lepsia grafika to co tam mas je nic moc, stare, IMHO by sa k tomu hodila nejaka aspon 7600 alebo 7800 (GS, GT) apod.

Myslim ze to by malo byt ok, ak ti nejde o 3D vykon.

Skus tie ovladace a daj vediet ci sa scrollovanie nejak zmenilo :-)
Ak sa nezmeni tak to je potom blbe, nestihaje prenasat data zbernice alebo co, je mozne ze sa do toho drbe aj to cool&quiet a furt to pri rolovani prepina frekvenciu tak ti to potom trha. Cool&Quiet sa da mozno vypnut v BIOSe (ak to nepomoze tak by so mho znova zapol).
Vo Win mas SP2 dufam.

To si zas nieco cital. Ano pre 99% ludi co maju nejaky monitor 1024x768 alebo 1280x1024 to staci :-)
Pre 1600x1200 @ 60Hz bude stacit aj singlelink, s matrox kartou by nemal byt problem, aj podla tej inej diskusie co som dal linku na nu, ta ti tam nebude cpat nic ine ako 1600x1200@60Hz
Ale vyssie rozlisenie alebo freq by potrebovalo uz duallink kabel. Vyssie rozlisenie tam nedas a 60Hz je pre LCD tiez vporiadku takze ok nechaj si single link kabel.

No fakt, doslova tam kdosi tvrdil, že dnes neexistují zařízení, která by to využila, a že dual link není vyšší stupeň kvality, ale prostě jiná technologie. Možná to někde najdu (zítra) a udělám z toho téma. Tak mě mátlo, že dual linky se prodávají levněji než single linky, což jsem bral jako potvrzení výše uvedeného. Tak ještě jednou velký dík a dobrou noc.

No, chodis citat na mudre stranky :-D
jediny rozdiel medzi singlelink a duallink je v tom, (ako uz samotny nazov hovori), ze dual link ma 2x viac prenosovych liniek ako singlelink, a teda sa cez neho daju prenasdat vyssie rozlisenia a frekvencie (hranicu som ti uz napisal, aj ked daju sa aj cez single link s urcitymi odrbavaniami preneasat aj mierne vyssie rozlisenia, ale ta hranica nie je o moc vyssie ako 1600x1200@60Hz)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interfa ce

Jeden spoj zvládá až rozlišení WUXGA 1920×1200 při 60 Hz (což odpovídá 165 MHz, tedy 3.7 Gb/s). Dva spoje pak WQXGA 2560×1600 při 60 Hz

Ta hranica "1920×1200 při 60 Hz" pre jeden spoj co tam pisu je ale uz s odrbavanim (skratene synchro ci co), standardne je ta hranica trochu nizsie tusim ze prave na 1600x1200@60Hz, takze ti to este akurat bude zvladat aj singlelink.