Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem voltáž pamětí

Dobrý den
Koupil jsem paměti (1GB x2 KIT) PC 3200 DDR 400 Mhz Dual Channel do desky AopenAX4SG-která tyto paměti podporuje,při zapnutí však deska pípá a nenaskočí ani bios,udávaná voltáž pamětí je 2.5 voltu zatímco bios mi nabízí možnosti jen 2.6 a 2.7 voltu.Je to důvod proč mi paměti nejedou a pokud ano jestli existuje možnost zmčnit voltáž pomocí nějakého programu nebo např.upgraidem biosu?
Děkuji za odpověd.

v BIOSe musis mat namiesto tych 2.6V, 2.7V aj aj moznost Default (alebo Auto). Tak tam nastav default alebo auto apod.

Dalsia vec je ake tam mas uz moduly. Zvlada dosky 4moduly na 400MHz? Castokrat nie. Skusil si tam dat tie nove moduly samotne, do tych slotov v ktorych boli povodne moduly?
Je tam dualchannel? Ak ano su parovane moduly v spravnych RAM slotoch?
Cital si navod k zakl.doske?
Do BIOSu mozes skusit aj load defaults (a save and exit). A aj upgrade BIOSu ak je novsi (www.aopen.com)

Daj v BIOSe load defaults a uvidis ze ako to ma byt (trebars tam mas polozku "ram overvoltage "ktoru treba dat na disable apod). Nechce sa mi tahat 8MB navod, ty mas navod tak ho citaj.

Aj keby tam bolo 2.6V tak to RAMke nevadi, problem mas inde, napisal som ti snad vyssie dostatocne mnozstvo otazok a aj ze co mas skusit.
P.S. doska podporuje dualchannel takze je nutne zapojit zhodne moduly do spravnych RAM slotov, vid navod k doske. Ake RAM moduly tam mas teraz a v ktorych slotoch (su zapojene ako dualchannel)?

Voltazi to nebude - tipoval bych spatne zacvaknuty pameti. Zkus vytahnout a vrazit zpatky, davej pozor, jesli je tam davas spravne (je tam zarez), poradne je dotlac a zacvakni tema pacickama na krajich. Podivej se do navodu od mainboardu, jestli je tam nejaky omezeni ohledne do kterych slotu se muze osadit pamet v dual channelu.
Zkontroluj, jestli jsi nepohnul s necim jinym - nevyskocila ti graficka karta ze slotu?