Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet - nejde se připojit

Ciao, potřeboval bych radu jak na nastavení mojí adresy,konkrétně připojení k internetu.Podle smlouvy mám vše nastavené:ip adresu,masku, bránu, primární i sekundární DND.Bohužel se nemůžu připojit na net.Pakety odesílám, ale nepříjímám.děkuji za odpovědi

Změna předmětu, původně: Internet (LaKr) (Kráťa)

Zavisi od toho ako konkretne sa pripajas (Wifi alebo DSL alebo co?), co presne si kam presne zapojil a akym presne kablom, atd. A aj co si presne nastavoval a kde presne si to nastavoval, kolko mas v PC sietoviek, ake Windowsy, atd.
Na to co pises sa neda odpovedat nic.
Ked si mam tipnut (to je tak len sazka sportka) tak si to zapojil blbym kablom (napr. krizenym do routra apod)

Takže v pc mám 1 sítovku, windows xp home edition,kabelové připojení an astavoval jsem to klasicky ovladací panely,........protokol sítě (tcp/ip)

....V tom to nebude ale pakety to odesíla ,ale nepříjímá.Omlouvám se, ale v tomhle jsem trochu mimo.

Vidis do kabla, ze vidis ze to pakety aozaj odosiela?
Ok co presne nejde?

Skus start - spustit - cmd
ipconfig -all
Vypise ti spravnu IP adresu u tej sietovky ktorou sa pripajas?
potom tam skus napisat
ping www.poradna.net
co to vypise?

V nastaveni prehliadaca ktory pouzivas (IE alebo co pouzivas) si najdi sekciu pripojenia a skontroluj ci tam nie je nahodou nastaveny proxy server, ak je tam nastaveny proxy tak to zrus resp. nastav tak ako to vyzaduje tvoj provider. Mal by si tam mat nastavene aj ze priame pripojenie k internetu.

Co presne nejde (co presne ti vypise prehliadac alebo ako si prisiel na to ze ti to nejde?) aaku chybu to vypise?

Jo vypíše správnou ip adresu i masku, bránu primární a sekundární DNS...vše je ok.Tady je ten výpis:
Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : firedepartment
Primární pøípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno smìrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítì Ethernet Bezdrátové pøipojení k síti 2:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Hawking Technologies HWPG1 Wireless-
G PCI Card
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-4F-6A-00-2C-AE

Adaptér sítì Ethernet Pøipojení k místní síti 3:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Bluetooth PAN Network Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-03-0D-00-00-01

Adaptér sítì Ethernet Pøipojení k místní síti:

Pøípona DNS podle pøipojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Eth
ernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-16-17-1F-D6-6D
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.16.31
Maska podsítì . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.16.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.10.2.10

Ty servery DNS se mi nezdají- hlavně ten první : 10.10.2.10 . Máš zaškrtlé : získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky a získat adresu serveru DNS automaticky ? Která je to kabelovka? Jaký máš modem? Do modemu jsi připojen přes RJ45 ? Nemáš zapojen i USB kabel ? Je kabel přímý, nebo křížený ? Připojil tě už provider ? Co se stane , když modem odpojíš od elektriky a znovu zapneš? Co signalisují kontrolky na modemu?
IP 80.82.144.142 patří firmě Netron.cz , která provozuje bezdrátové připojení k internetu. Máš připojení přes kabelovou televizi?

Jo mám připojení přes kabel...přes Netron.Nastavil jsem to přesně podle rad,takže spustil jsem services.msc-klient dhcp-spustil/restartoval-nastavil automatické nastavení.A pořád nic.Tak jsem to opět zkusil nastavit ručně a bez uspěchu.Myslím,že přímý,ale nesjem si jist.popřípadě vysvětlivku.

Otázek bylo víc :-) , než na kolik jsi odpověděl . Sousedům internet funguje? Co zkusit připojit se ke kabelovému modemu přes USB ( asi to bude chtít ovladače z CD k modemu).
A nevybírej si, na co odpovíš a na co ne! "Udělal jsem to, a ono to nefunguje " není odpověď na 20 otázek.
Ten DNS server 10.10 atd. se mi nezdá, když tvůj kabelový modem má adresu z rozsahu 192.168 ... . Ale tolik do toho zase nevidím :-( .

Nemáš zač. Těžko se radí někomu, kdo se bojí, že by si moc oklepal prsty na klávesnici, kdyby uvedl víc údajů a odpověděl na všechny otázky rádců. Nedozvěděli jsme se, jaký modem používáš, jestli jsi zkusil připojit PC přes USB, jestli v okolí lidem internet funguje, co signalisují kontrolky na modemu, jestli jsi zkusil modem vypnout a znovu zapnout..... a asi se ani nedozvíme, jak technik od Netronu problém vyřešil.

z příkazového řádku bych to neřešil.

mám od netronu stejný dns2, jako dns1 mi dali 80.82.150.2, zkus to. pokud trváš na svých dns, navzájem je přehoď.

někde v reakcích je tu zmiňován kabelový modem, zároveň ale píšeš "Jo sousedům jede internet v pohodě. Je to konektor RJ 45 zásuvka". takže je trochu problém se s tebou domluvit. pokud je to nějaký modem? router? switch? který paří netronu a ne tobě nebo sousedovi s vaším nastavením, tak ho dál neřeš.

Já jsem se tazatele ptal,jakou má značku kabelového modemu, aby byla jistota, že má skutečně internet přes kabelovou televizi.O PC nenapsal nic ( předpokládám, že je to NB), jestli je na tom WinXP nebo Vista se taky nezmínil. Netron neznám, na stránkách mají, že provozují optické metropolitní sítě a bezdrátový internet. Když se zeptám na dvacet věcí a odpovědí je pět slov, z kterých se člověk málo dozví, tak přestávám mít zájem poradit. Předpokládám, že tazateli ani nebudeme stát za to, aby napsal v čem byl problém a jak ho vyřešil.