Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svchost.exe a destination IP

Dobrý den. Při spuštění pc se mě ZoneAlarm zeptá, zda povolit svchost.exe s destination IP 255.255.255.255:67. Před tím se mě zeptá ještě na jiný svchost.exe, který musím povolit, aby mi šel internet. Ale tenhle svchost.exe jsem dříve dal povolit v domění, že by taky nešel internet, ale dneska jsem dal deny a internet jde v pohodě. Neblokuje mi třeba aktualizace AV, Antispywaru, nebo FW? Díky za odpověď.

Ech já se těm aplikačním firewallům opravdu musím smát :-)

Svchost.exe je service host proces, který ti registruje služby. Jaké máš služby musíš vědět ty. Ale počítám že nic z toho ti "neblokuje", málo co z toho výše se registruje jako služba. Ale s největší pravděpodobností si blokuješ automatické aktualizace systému, což je OK jen tehdy pokud pravidelně updatuješ systém ručně.

Ne je to celé mnohem složitější. Aktualizace těch nesmyslů nicméně nepochybně půjdou, to neběží jako služby.

Stáhni si process explorer http://search.live.com/results.aspx?q=process+explo rer&src=IE-SearchBox.

Je to vylepšený psrávce úloh. Tam si klikni na každý svchost.exe a podívej se do záložky Services. To co tam je je program, který je právě registrovaný v tom daném svchostu. No a pak se jen zamysli jestli aplikační firewall který rozlišuje procesy podle exe není blbost ;-)