Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jednoduchá databáze ve Visual Basic

Čao. Moje matka bude mít brzo narozeniny a chtěl bych pro ní udělat originální dárek. Složit nějakou sr. počítač, nainstalovat Widle a udělat jí do kuchyně elektronickou Kuchařku. Programuji ve Visual Basicu 6 (už se pomalu učím C a C++, myslím že VB je ve 13 letech dobrý začátek), ale ještě neumím dělat databáze, tak bych prosil o nějaký zdroják na databázi, která dokáže uložit tak 4 položky (suroviny, popis přípravy, doba přípravy, vhodná příloha atd.). Vím že na databáze je Foxka(Foxpro), ale tu by sem se musel učit úplně od píky. Stačí jenom obyčejná kostra, o design se už snad postarám. :-D Hledal jsem na planetsourcecode.com ale tam jsem nic moc nenašel. Díky za všechny nápady.

chybí ti tam nástroje OS. Ať už bash nebo VBS/WSH ;-)

Jinak na "kuchařku" by snad měl stačit i nějaký lineární seznam :-D, nebo databáze v MS Access.

Anebo si tu databázi vytvoř jako MDB soubor a přistupuj k ní přes OLE. Foxkja je na tohle IMHO moc velký kanon.

edit: jinak tady to nějak řešili a pořešili (i s příkladem): http://64.233.183.104/search?q=cache:-hS5v4WLZOUJ:w ww.experts-exchange.com/Programming/Programming_Lan guages/Visual_Basic/VB_Databases/Q_21147570.html+vi sual+basic+mdb+database&hl=cs&ct=clnk&cd=4

Ja nevim - ale tolik těch receptu snad nebude, aby jsi to nemohl dát do nějakého datového souboru jako záznamy, ne? Případně to vložit do textového souboru.
Kolik jích plánuješ?

(btw: je to ode Tebe hezké, ale myslim, že by kytka stačila...)

Ja ve Visual Basicu nedelam ale pokud umis anglicky - nebo spis budes koukat do zdrojaku tak tady :
vbless08.htm Je priklad s Adess Bookem - coz je stejne, akorad se tam davaji
Jine polozky a je to jinak pojmenovane.
Pripadne, ze jich bude takhle malo, muzes jen soubory txtove a pojmenovat je recept001.txt a pak to normalne otvirat jen jako textove soubory. (asi nejednosusi)

Trocha zkusenosti z vlastni hroudy:
1. Moje matka by spis ocenila velky sesit s tvrdymi deskami, ctvereckovanym papirem a dobrou propisku. Pocitac nerada...
2. Na netu je uz spousta kucharkovych databazi jako hotove aplikace, uz s predvyplnenymi recepty, fotografiemi hotovych jidel, samozrejme moznosti pridavat vlastni recepty atd. A rada z nich je free... Bude to lepsi, nez nejaka suchoparna db