Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domlouvátko pro vysunutí DVD mechaniky

Nevíte o nějakém programu, který by natvrdo vysunul DVD mechaniku?

Něco ji drželo a nepřišel jsem na to co. V procesech nebylo nic vidět, "Vysunout" v Tento počítač ani použití sponky taky nefungovalo a pomohl až restart.

Jedná se o server a tam restart není až tak oblíbená a vždy možná operace. Víte o nějakém jiném řešení?

s xp používám na notebuka ejector od gadgetware z r.96 :) ikona v systray po pošimrání myšem hlásí jestli je něco uvnitř. na druhý pokus otevře mechaniku vždy i při aktivním okně správce souborů - akorát jsem to nezkoušel při neru, ten si sám blokuje otevírání.
nemuselo by to být trvale v systray, prvním spuštěním se to v něm usadí, klikem na ikonu otevře.
koukám že i nero cd-speed má na f8 otevírání mechaniky v rámci testu, funguje jen při už vloženém médiu.

a co mas vlastne za mechaniku?

Ja mam Samsunga SH-S182 a posledni dobou zacala delat to, ze medium bud nenacte, nebo nacte a nelze vysunout (az do restartu) nebo bez media se z ni ozyvaji zvuky, jako kdyz chce cist.... asi to vezmu pres reklamaci.3-[

Věřím, že zahnutím sponky by se to vyřešilo :)).
Sponka to vyrejpne mechanicky. Přímo se otáčí zubatým kolečkem na tom tácku na kafe. Blokování elektroniky na to nemá vliv. Sponkou je však nutno šukat mnohokrát, jeden zásun povytáhne tácek jen pranepatrně, téměř neviditelně. Až se udělá škvíra, zarazit tam nehty a vyrvat rukama.

Pokud však mechanika "táhne" (neustále jede motor, snažíc se to zavřít), pak je mechanika v haj*zlu.

ja pouzivam tenke jehly na male spizy.. Jehla je dost tenka aby se tam vesla, dost dlouha aby dostatecne vysunula mechaniku a dost pevna a tvrda, aby se jen tak neohla