Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem speedFan mi hlasi 70 C.

Mám SpeedFan 4.29 a hlasi mi
Temp1: 25C
Temp2:33C
Temp3:70C - je trvalý stav a pritom ikona plamenu.
HD0:43C
Core:39C
HD0 41C.
neviem co je Temp,HD0 - ako to zistím, ,Core by mohol byt procesor. mam tam dva HDD, prvý je rozdelený na 2 partície. druhý je nerozdelený.

Nie, speedfan nebere teploty z BIOSu. Tieto programy zvycajne komunikuju priamo s HW-Monitoring chipom. Preto ani nevedia ze kam je dany vstup zapojeny (t.j. ze co to vlastne mera) a vypisuju len "temp1" apod. ten vstup nemusi byt ani zapojeny nikde, kam je teplotny vstup zapojeny zavisi len od toho ze ako sa zrovna vyspal ten co navrhoval dosku, ked ju navrhoval.
Teploty si treba pozriet v BIOSe kde je to popisane spravne ze co je co, a porovnanim si to priradit k "temp1", 2, 3 u speedfanu. Ak v BIOSe ziadna 70°C nie je tak je ten vstup nezapojeny a v speedfane to ignorovat.