Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem novy procesor vs stary pc

dobry den, chtel jsem se zeptat, jestli muzu dat do sveho pocitace procesor intel core 2 duo i kdyz mam starou ramku (ddr 400mhz 2x1gb) a nekolik let starou zakladni desku MSI 915PL Neo ( clanek.php ). Pokud to nejde, tak jaky nejlepsi procesor si mohu dovolit? (preferuji intel pred AMD) dekuji za odpoved

do své stařičké desky strčíš jen Intely (zmínku o AMD nechápu), navíc už dnes nevyráběné, navíc strašně nevýkonné a uhřáté.

Řešení je starou srágoru vyhodit a koupit (podle možností) nový PC. Levné, násobně výkonné 2-jádrové PC (jako upgrade současného) koupíš za cca 1500 (deska)+1800(CPU)+1500(RAM), tj. 4800Kč (postaveno na AMD X2 3800+, deska mATX v AMD690V, 1GB RAM)

Je možnost použít nějakou desku s VIA P4M900, např. Microstar PM9M-V, která podporuje klasické DDR a k tomu Core2Duo procesory. Ale chtělo by to ještě chvíli hledat, uvedená deska má jen jeden DDR a jeden DDR2 slot.

Každopádně se taky rozhodně nepřikláním k tomuhle řešení.
Už jen z toho důvodu, že VIA :-?:x:...

Deska má patici Socket 775 (LGA775) pro Pentium 4 nebo Celeron D procesory. Podporovány jsou frekvence sběrnice 533 a 800MHz. Tyto procesory už jsou označovány tzv. procesorovými čísly a v jejich řeči lze na desce použít řady 3xx, 5xx a 6xx (EMT64). Samozřejmostí je podpora Hyper-Threading technologie.

CPU
o Supports Intel® Pentium 4 / Celeron D processors in LGA775 package.
o Supports up to Pentium 4 5xx, 6xx(EM64T) and Celeron D 3xx sequence processor.
o Support Intel 04B and 04A processors.
o Supports Intel Hyper-Threading Technology.
o Supports Intel new technology "EIST".

Obávám se tedy, že C2D tam nepojede. A AMD už vůbec ne!