Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem novy procesor vs stary pc

dobry den, chtel jsem se zeptat, jestli muzu dat do sveho pocitace procesor intel core 2 duo i kdyz mam starou ramku (ddr 400mhz 2x1gb) a nekolik let starou zakladni desku MSI 915PL Neo ( clanek.php ). Pokud to nejde, tak jaky nejlepsi procesor si mohu dovolit? (preferuji intel pred AMD) dekuji za odpoved

do své stařičké desky strčíš jen Intely (zmínku o AMD nechápu), navíc už dnes nevyráběné, navíc strašně nevýkonné a uhřáté.

Řešení je starou srágoru vyhodit a koupit (podle možností) nový PC. Levné, násobně výkonné 2-jádrové PC (jako upgrade současného) koupíš za cca 1500 (deska)+1800(CPU)+1500(RAM), tj. 4800Kč (postaveno na AMD X2 3800+, deska mATX v AMD690V, 1GB RAM)

Je možnost použít nějakou desku s VIA P4M900, např. Microstar PM9M-V, která podporuje klasické DDR a k tomu Core2Duo procesory. Ale chtělo by to ještě chvíli hledat, uvedená deska má jen jeden DDR a jeden DDR2 slot.

Každopádně se taky rozhodně nepřikláním k tomuhle řešení.
Už jen z toho důvodu, že VIA :-?:x:...