Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva PC na jeden software a jedno připojení k internetu?

Chtěli bychom si pořídit druhý počítač a tento starý dát dětem do pokoje.
Chci se zeptat, jestli je to legální, že bychom do toho druhého narvali stejný windows a napojili na stejný kabelový internet, jako ten původní, když je to v jedné domácnosti, anebo je třeba zřídit druhou kabel. linku a koupit nové windows?:-?

Windows: Počet licencí = počet PC, na které lze nainstalovat. Takže pokud máte jednu licenci, můžete ji legálně provozovat na jednom PC.
Internet: hodně záleží na tom, co je to za internet (typ připojení) a kdo vám jej poskytuje.

ten internet bych rozhodně neřešil. Tam je to jasné, v rámci rodiny nemá co kdo diktovat, kolik zařízení si připojím (pokud samozřejmě "zvenku" běží vše při starém, tj. domácí LAN je odstíněna NATujícím routerem)

tj. pokud domácí připojení je do PC dovedeno klasickým ethernetovým kabelem, nerozpakoval bych se, koupil klasický domácí routřík za litr a hurá na net...

Psala jsem, máme kabel, Karneval. Fajn, tak aspoň něco.
A dá se koupit třeba starší verze Windows? My máme ještě XP Media center Edition, za dva a půl, protože už byl výběhový, když jsme ho kupovali (před rokem a půl). Nepotřebuji nejnovější operační systém, ale nechci zase nic dělat nelegálně. Nicméně ceny nových verzí Windows dosti nový PC prodraží. Zbytečně. Tak sháním nejschůdnější variantu.
Za ten tip na internet díky. Sice tomu vůbec nerozumím, ale opíšu si to a přijdu s tím za chlapíkem, co nám PC stavěl. :-)
Dík.

Nicméně ceny nových verzí Windows dosti nový PC prodraží.

Neboť budete pořizovat celé nové PC, stačí vám k němu OEM verze operačního systému. Windows XP Home OEM i Vista Home Basic OEM přijdou na zhruba dva tisíce s DPH. To mi jako zásadní prodražení nepřijde.
Jinak XP Media Center Edition použít lze, pokud se jednalo o tzv. krabicovou verzi a nikoliv OEM verzi.

Jedny Windows můžete legálně používat jen na jednom PC. Prodejci, kteří montují počítače mají možnost k PC prodávat takzvané OEM verze Windows, které jsou určeny k prodeji s jimi postaveném PC. OEM verze začínají cenou kolem 2200 kč : product.jsp , product.jsp . Tyto OEM verze se kupují tedy spolu s počítačem. Další varianta je použití operačního systému Linux, který můžete legálně používat zdarma ( vhodné jsou např. PCLinuxOS, Ubuntu, SUSE a Mandriva ).
U kabelového internetu můžete zkusit připojit do kabelového modemu jedno PC přes USB kabel a druhé přes síťový- často to funguje naprosto bez problémů. Nejlepší řešení je koupě tzv. routeru , nejlevnější je asi tento: http://nezatrideno.mironet.cz/oem-broadband-router- -4xlan--1xwan+dp47907/ .Jak zapojit a nastavit router najdete v této poradně, třeba tady: http://pc.poradna.net/question/view/92836-instalace -routeru :-)

Jinak XP Media Center Edition použít lze, pokud se jednalo o tzv. krabicovou verzi a nikoliv OEM verzi.

- rozumí se na 1 PC.