Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce na kabel od PSION

Ahoj,
sehnal jsem PSION 5, ale bez kabelu. Mám doma kabel od PSION Siena, která už je ve věčných lovištích. Do PSION 5 mi ten kabel strčit jde, ale na notebooku mám sériový holku a kabel je také holka (maj dírky).
Jde mi o to, jestli má vůbec cenu shánět a kupovat redukci, nebo rovnou kabel na 5 (nebo jsou stejné?). Jestli ten kabel od Sienu bude s redukcí "kabelit" i na tom 5.
Díky za odpovědi/náměty/tipy...
Změna předmětu, původně: Redikce na kabel od PSION (LaKr) (Kráťa)

Nebo jak jinak dostat do ntb to, co v PSIONu spáchám. infračervený Kryšpín neni, Modrý zub by zvládl, na to mám adaptét, ale zase nevím, jestli BT umí PSION...
Nejde mi o žádné synchronizace Outlooků a kdoví čeho, ale pouze o přenesení textu.
Čtečka karet také na ntb není. Ale s tím počítám jako s poslední komplikovanou možností, že to "přečtu" z karty na stolním, hodím to na web a stáhnu si to z webu do ntb :-(

Psion 5 Bluetooth neumí, existuje určitá možnost, jak ho to za pomoci adaptéru naučit, ale jeví se mi to dost komplikované. (Odkaz pošlu, až mi půjde normální internet.) Dle mého je nejjednodušší koupit za pár šupů adaptér na CF kartu a strkat to do PCMCIA slotu v notebooku.

Jééééééééé ten je super. Oni už je dělaj do USB jako BT adaptéry. S hardware už nic nedělám snad 5 let a je vidět, že vše je jinak. Tohle řešení se mi moc líbí. Nemusel bych nic přendavat, koumat, jestli je ten kabel stejný...
Tím infra se to také přenáší do PsiWin?

Teda Sienu jsem ve spárech nikdy neměl, ale pokud vím, tak je to v podstatě Psion 3a s menším displejem a jinak řešenou klávesnicí. Kabely k trojkám a k pětkám se liší, vyfotil bych je, ale blízko udeřil blesk a vypadl internet (datluju z mobilu). Kabel k Psionům 3 byl dražší, neb má na sobě sériový interfejs RS232, pětkovej to nemá. Oba mé exempláře mají na PC konci 9pinovou holku.

Prozatím vyřešeno tak, že jsem si koupil normální čtečku do USB. Nějaká 4 in 1 za dvě kila. Asi nepůjde synchronizovat agendu/kontakty/schedule... Ale to mi ani neva, stejně potřebuji jen dostat texty co napíšu do ntb a případně ebook na kartu.