Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypnutí PC

Nevím jest-li se to dá nazvat samovolné,ale stává se mi s PC toto.Když jsem skenoval Spyboot,tak najednou zhasl monitor a rosvítila se ledka na resetu a PC nešel vypnout,jen se točí větráky,vypnut byl až když jsem vytáhl síťovou šňůru ze zásuvky.Po chvilce zapnu PC a jen se roztočí větráky, a nic se neděje,monitor je černý,Bios nic,žádné pípnutí zavedení systému,ani nejde otevřít CD mechanika.Po několika hodinách odpočinku PC,zapnu a nastartuje normálně.Stalo se to již několikrát a to jen při Spybootu a včera se to stalo při vypalování CD.Windows xp profi,800MHz,512MB.Jest-li někdo zná příčinu závady,byl bych moc rád za radu.Děkuji Jiří

Bios to není protože v době poruchy nejde ani signál z grafiky.Když se závada několikrát opakovala,tak jsem přišel na to ,že když vypínač nějakou dobu podržím,tak se větráky zastaví,PC se vypne a vytáhnu síťový kabel a zase zapnu vypínač/mám dojem,že se vybijou kondenzátory/a doba najetí PC se zkrátí.Zajímavé je,že když zasunu síťový kabel do PC,tak se na moment roztočí větráky a zase se zastaví,pak teprve jde spustit PC,nevím jest-li to dělají i jiný PC.Záhada je i ta,že v tu chvíli nejde otevřít CD mechanika.Když se porucha naposledy stala,tak jsem všechny spoje rozpojil a zase spojil tak PC najelo.Procesor má teplotu kolem 58°C.

Nemám možnost vyzkoušet jiný zdroj a jest-li můžeš trochu konkrétněji napsat,kde to mám v Biosu hledat v jakém Setupu?Mám malé zkušenosti s Biosem,akorát znám nastavení pro formátování a instalaci systému.

Přesně tohle mi dělal slabý zdroj. Po vypnutí nešel počítač znovu zapnout pokud jsem ho na chvíli úplně neodpojil od sítě. Šlo o to, že zdroj je v pohotovostním provozu i ve vypnutém stavu a nestačí se vychladit. Ten který mi to dělal měl i v pohotovostním stavu teplotu asi 50°C, protože v té době neběží ventilátor.Když jsem tenkrát zjistil, že vypnutý počítač "žere" asi 17W šel hned na vypínatelnou prodlužovačku.:))