Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký operační systém?

Dobrý den
Vzhledem k neuvěřitelné komerčnosti os windows,jsem se rozhodl úplně změnit os.
Jelikož s žádným jiným os nemám zkušenosti,ta kbych potřeboval doporučit nějaký,u kterého se kvalita propojuje s vstřícným uživatelským rozhraním podobnému tomu ve windows,aby přechod byl co nejméně znát.
Děkuji předem za doporučení a rady
AlpineX
Změna předmětu, původně: Operační systém (LaKr) (Kráťa)

Ahoj, můžu se na něco zeptat?

Vzhledem k neuvěřitelné komerčnosti os windows,jsem se rozhodl úplně změnit os.

Ta neuvěřitelná komerčnost je jediným důvodem? Nebo máš Windows nelegálně a nechceš je zlegalizovat ani zpětně? Pokud máš totiž legálně zakoupená WindowsXP, tak nevidím důvod, proč od nich odcházet. Ano, je to komerční produkt, ale to jsi musel vědět už v okamžiku, kdy jsi je kupoval - pokud jsi je tedy kupoval. Koneckonců i hardware je odporně komerční a odporně komerční pc firmy za něj chtějí peníze ;-)

Chápu snahu zkusit jiný operační systém - třeba na C: windows a na D: nějaký linux - a podle potřeby se mezi nimi přepínat. Postupně se s linuxem naučíš a třeba časem se rozhodneš, že už si nebudeš kupovat další verzi Windows a zůstaneš jen u linuxu, proč ne.

No jo, ale to není IN, používat komerční věci, přece mezi kamošama nemůžu říkat, že mám Widle jako většina, musím mít přece Linux, kterej skoro nikdo z kámošů nemá, sice tomu moc nerozumím a nic v tom neumím, ale je to COOL!

Jednou jsem byl domluvit nějakému počítači, že je líný a kdesi cosi. Měl tam neuvěřitelně komerční Windows. Jen Ad-Aware tam našlo snad 250 kritických objektů. Když byly odstraněny, už ty Windows ani moc komerční nebyly a docely chodily rychle.

myslis freeware? ve spouste z nich se neco ukryva, zejmena kodekpacky a podobne nepotrebne zhovadilosti :-) opensource to jisti :-D

Svého času jsem měl Intel 486 DLC, což byla sice vražda,
ale DOS 6.22 na tom jel suprově. Dodnes tak jednou za půl roku
zapnu starý komp a jen tak pro radost si trénuju staré DOS příkazy,
žádný Volkov, Norton, M602, XtremeGold atd... Pěkně ručně a mám málem svátek.

prejdi na linux :-) tam sice jsou trosku jine prikazy, ale zase to neni jen o nostalgii, ale da se to docela dobre uplatnit.