Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemáte někdo osciloskop navíc?

Sháním kvalitní analogový osciloskop alespoň 60Mhz do 6000,-Kč(maximum 6500) nejlépe Tektronix 465 nebo jiný Tektronix, jeden jsem našel na hyperinzerci ale už je to moc starej inzerát ten už si asi někdo koupil. Hledám náhradu za BM566A u který mi odešla časová základna. Díky.

netuším co stojí různé školní osciloskopy nebo osciloskopové karty pro pc, možná pokud bys pro domácí bastlení vystačil s něčím do 20mhz, že bys snáz něco našel, případně by to mohlo být levnější.
pohrobkům do tesly brno (purkyňova ul.) jsi psal, jestli nemají celý náhradní modul k bm566? tehdy se k přístrojům dodávaly schémata, nebude problém ten díl určit.

zkus bazar
nebo prolez amaro, jestli tam nemají inzeráty nějací repasníci nebo prodejci starých tesla krámů, třeba na něco narazíš.
http://elektrika.cz/bazar/bazaaritem.2007-08-11.475 7194569

craft mi dnes poslal tento odkaz na 15khz sw ocsiloskop: http://pandatron.info/elektronika/clanek.php?&rubri ka=pc&clanek=1
není to samozřejmě pořádný měřák co potřebuješ, ale na některé konstrukce nebo pro nouzovou náhradu mít něco takového po ruce postačí, dokonce si myslím že za tu cenu by to mělo být automaticky jako příslušenství v notebooku.

ad tesla: bohužel používali tehdejší součástky tesla rožnov a tesla piešťany, s tehdejší monopolní socialistickou kvalitou výroby, a hlavně příšerné odpory tr191 (miniaturní zelené bezčepičkové s 30% poruchovostí).
se mi něco vybavuje: bm556 - nebyly to ty "moderní" krámy o váze snad 20kg, co po zapnutí nebyly schopny několik minut nastavit stopu na nulu? teoreticky to ještě za levnou opravu stojí, ale jinak chápu že never more.

anebo zadat do vyhledávače: bazar osciloskop, a hledat

mam tu ale postarsi kousek, rozhodne to neni tetronix. Zapojeni do pocitace necekej. Je to dvoupaprskovy 100MHz osciloskop. Ja uz analogovou elektroniku nedelam, takze ho neuziju ( a na to bastleni co si tu obcas provadim ho nepotrebuju ).
Ma to ovsem jedno ALE.. je to TESLA. Je to fakt starsi kousek, zhavi se asi ctvrt hodiny :-) ale zase ma dva samostatne kanaly ( zadne pseudo, prepinani ), kazdy se svym paprskem. Mam tu i nahradni lampu.

Dobrý den!
Mohu prodat Tetronix 465. Vámi uváděnou maximální cenu 6500Kč akceptuji, i když je pro mne neúměrně nízká. Moje představa byla min. 8000,.-Kč. Jsou u něho 4 originální sondy.
Vlastimil Hofman 728399028