Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DDNS

Prosim Vas k cemu je ddns?
Ja nekde cetl ze by to melo fungovat takhle:
1.V praci mame na pc pridelenou adresu pomoci DHCP.Na mojem pracovnim pc mam webkameru.
2.Doma chci sledovat kameru v praci.
3.Musim nainstalovat v praci SW,ktery si vymenuje udaje s poskytovatelem DDNS
4.Kdyz zadam do prohlizece IP adresu pracovniho pc pak muzu sledovat kameru v praci.

Me se to zda nesmysl.Protoze kdyz do prohlizece zadam ip adresu(ktera je za natem) to nemuze fungovat.
Prosim nemohl by mi nekdo rict jak to prosim je.Na wikipedii je jen anglicky text a tomu nerozumim.DIky

Ne.

Existují provideři (ISP), kteří svým klientům nepřidělují pevné IP adresy (veřejné), ale rovněž pomocí DHCP (a tudíž se tvá veřejná IP adresa, kterou obdrží tvůj router může měnit). Pro takové případy je určeno Dynamické DNS. Pokud chceš sledovat kameru za NATem, musíš si forwardovat odpovídající port.

Ale doteraz asi nechapes rozdiel medzi verejnou a vnutornou IP adresou. Aku mas verejnu adresu? Funguje ti uz to pripojenie zo vzdialeneho PC, ak zadas zo vzdialeneho PC priamo verejnu IP adresu? DNS ani DDNS nie je potrebny na to aby to fungovalo spojenie. DNS je len preklad adresy www . neco . neco na cislo . cislo . cislo . cislo
Ziadnu inu funkciu DNS nema. Router ti to samo nenastavi.

Ved ti to uz pisal touchwood.

Existují provideři (ISP), kteří svým klientům nepřidělují pevné IP adresy (veřejné), ale rovněž pomocí DHCP (a tudíž se tvá veřejná IP adresa, kterou obdrží tvůj router může měnit). Pro takové případy je určeno Dynamické DNS.

Ak by si mal dynamicku verejnu IP (t.j. "vonkajsia" IP adresa sa vam meni? Co mate vo firme za pripojenie?) tak by si mohol pouzit napr. ten dyndns zadarmo a v tom PC na ktore sa chces dostat by musel bezat program tzv. update client clients ktory by periodicky sledoval ci sa vam nezmenila verejna IP adresa a ak ano tak by poslal serveru dyndns.org o tom spravu.

Vyznam akehokolvek DNS je len v tom, aby pouzivatelia nemuseli ist napr. na poradnu tak ze zadavaju cislo.cislo.cislo.cislo ale napisu namiesto toho www.poradna.net a DNS server to prelozi na IP adresu servera ktory poskytuje www.poradna.net.

ehm, nechem ti kazit radost, ale adresa, co ti ukaze whatsmyip.com nemusi byt ta, ktoru mas na wan rozhrani routra (v pripade, ak mas od poskytovatela pridelenu privatnu adresu - sice hovoris, ze nie, ale pre istotu).
Najlepsi sposob ako zistit adresu na routri, je lognut sa nan a pozret status