Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobil místo nokia 6310i?

Prosim Vas jaky mobil by jste mi doporucil.
Doposud jsem mel nokii 6310i.(doslouzil)
A byl jsem s nim max.spokojeny predevsim kvuli baterii.Tu preferuji

Změna předmětu, původně: nokia 6310 (Kurt)

Bohužel nemám lepší tip, nokie 6310 i 6310i byly naprosto skvělé jak funkčností (ve své době), tak výdrží baterie. Zatím jsem - pokud jde o baterii - nenašla rovnocennou náhradu tohoto mobilu. Pokud jde o funkčnost, používám N6230 a N6230i. Když se k nim dokoupí lepší baterie (neznačková), tak je to OK, funkčně jsou samozřejmě o dost lepší... ale ani ta neznačková baterie nedosahuje výdrže, kterou si pamatuju od N6310 nebo dokonce od N5110 :-/
Budu sledovat debatu s tebou, jsem taky zvědavá na odpovědi.

Edit: Celkem slibně vyznívá recenze na Nokii 6300 viz zde http://mobil.idnes.cz/nokia-6300-bohata-vybava-a-st ylovy-vzhled-za-rozumnou-cenu-pkb-/mob_nokia.asp?c= A070311_142637_mob_nokia_hro
Osobní zkušenost nemám.

N6300 má vynikající displej, pěkné funkce, ale je to v zásadě velký displej s pidiklávesnici.

Moje N9500 vydrží, pokud ji netrápím moc prací (tj. jen střídmé telefonování a SMS, žádné používání vnitřních aplikací) tak 6 dní. Jenže to je "cihla" a cena je taky dost vysoká

Pokud jde primárně o baterku, volil bych něco jako N1100 nebo N1600 - http://www.mobilmania.cz/default.aspx?catalog=1&cat item=40
Jedná se ale o ty "nejmenší" modely.

Dosloužila proč?
Mám ji také a to pouze z důvodu výdrže baterie LiPol.
Nepotřebuji žádné mms, foto, video, MP3, chkdsk a jiné pitchoviny. Všechny ty kraviny, co dělají "komunikaci lepčí!". Já na tom nepíšu ani sms.
Nepotřebuju se chlubil videem a pískáním místo zvonění. Jistě, nejsem IN - ale mám to pouze na komunikaci=teď=hned!=situace neodkladné - chci s dotyčným hovořit!
Zprávy odkladné zasílám přes net.
Potřebuji velký seznam, možnost jeho zálohování, čitelný display, velké klávesy(bo mám velký palec a potřebuju ještě jedny oči).
Úvaha:
Koupím novou (orig.)baterii a jedu dál.
Jo až umře, bude problém. Asi koupím tu samou v bazaru.
Jo a ještě: spíš mě sere, že ty nabídky nejdou povypínat nebo aspoň seřadit podle přání uživatele. Ale to je spíš SW záležitost....

Ano, přesně tak. já mám Nokii 3110 už snad 7 let. Koupil jsem jí bezva baterii a vydrží mi nabitá 10 dnů. A to mi chodí spousta notifikací na e-maily.
Mě by se zase šiklo, kdyby bylo něco takového, ale s qwerty klávesničkou, jelikož píšu hodně SMS. Někdy i 30/měs. Měl jsem jeden čas Motorolu V100,
[http://tbn0.google.com/images?q=tbn:072Lu-837ftZyM: http://akamai.tehnokratt.net/pictures/mobiil/Motoro laV100.jpg]
ale ta už je ve věčných lovištích. Byla také bezva a bez nepotřebných věcí.

Mě by se zase šiklo něco s qwerty klávesničkou, jelikož píšu hodně SMS. Někdy i 30/měs.

O pořádné klávesnici u rozumně velkého mobilu jsem před časem taky uvažovala. Mým favoritem byla Nokia 6820, viz zde. Nekoupila jsem ji, ale dodnes si říkám, že jsem možná udělala chybu...

Ono je to těžký - v podstatě se mobily rozdělily na dvě skupiny - levné, co toho moc neumí, ale zato vydrží dlouho baterka (N6021, N1600), a pak drahé, co umí hromadu věcí, maj super display, ale vydrží tak max 5 dní, pokud si s tím člověk nehraje.

Já mám E50 - a protože mám internet v telefonu a když nemám v práci co dělat, tak za směnu je baterka totálně hin. Baterku něžere jen ten přenos dat, ale hlavně velkej display.

Takže asi budeš muset volit kompromis podle toho, co chceš - pokud je výdrž baterie priorita, tak musíš jít no něčeho s malým displayem - ale takový telefony bývaj osekaný na funkcích :-(

Nelze toho moc dodat. Něco co by jednoduše fungovalo, bylo bez zbytečných nesmyslů a rozumně tomu držely baterie zkrátka není. Navíc co jsou to zbytečný nesmysly? Já třeba foťák z mobilu používám v práci ..

Máš celkem rozumnou variantu koupit 623Oi, ta je možná ze současných mobilů nejbližší tomu, co preferuješ. I když budeš na rychlost práce i výdrž baterek taky jen vzpomínat, u novějších modelů by bylo hůř. A dá se ještě koupit i úplně nová.
Taková 6300 na tom s rychlostí práce není nejhůř, má už menu, který si můžeš poskládat podle sebe a poschovávat aspoň pár nejhorších volovin. Ale obrovskej displej a trvale zapínaný podsvícení kláves nevypneš a tak je výdrž baterek dost ubohá. Jinak ale ocelovej kryt, rozumná cena i velikost (ani moc malá ani moc velká) z ní dělají mýho favorita.

Máš celkem rozumnou variantu koupit 623Oi, ta je možná ze současných mobilů nejbližší tomu, co preferuješ. A dá se ještě koupit i úplně nová.

Též hlasuju pro. Pokud budeš kupovat tu N6230i , kup si k ní rovnou i baterii s větší kapacitou - sice neznačkovou, ale na výdrži je to znát.