Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký pc?

Chci koupit nový pc,vybrala jsem si dva,je mezi nimi rozdíl v procesoru a paměti.Jeden má procesor Athlon 64 X2 3600+,disk 250GB,druhý má procesor Pentium Dual Core E2140 1,60ghz,disk 160GB,cena je stejná-který bude lepší?Děkuji
Změna kategorie, původně: Software (karel)

A co se vlastně má řešit? Velikost pamětí uvedena není, poznat z typu CPU, který počítač bude lepší taky moc nejde. Chybí základní deska, grafika, zdroj, case, operační systém…
160GB disk není v dnešní době a při dnešních cenách nic moc.

Ty počítače mají integrovanou grafickou kartu, která na hry moc není. Jiné nároky mívají děti menší a jiné mají ty větší. Já bych tyhle hotové sestavy nekupoval. Kolik dětí se o to PC bude dělit a jak jsou děti velké ? Kolik máte na nákup počítače peněz?

ani jeden z těch počítačů není určen na hry. Teoreticky, se skřípěním zubů, by se dal použít ten poslední s kódem LYM5113 - podotýkám, že "hraní" bude spočívat v provozování 3-6 let starých her, novější nebo náročnější hry to nezvládne.

Děti tě za takový střep proklejí. :-D

Tak např. jak bylo výše zmíněno nějaký kamenný obchůdek - TSBohemia, ve kterém si můžete navrhnout svou představu úplně stejně jako tady na jejich e-shopu (konfigurovat dle svých požadavků - upravovat položky/komponenty):
http://barbone.tsbohemia.cz/index.asp?Odeslat=KONFI GUROVAT&stiid=64105&t=PC&win=1&dealer=

A takto to může + - vypadat po vlastní konfiguraci do 20 000 kč (bez monitoru) ...
Grafika1-cw01.jpg

(toto sestavení je jen pro ukázku - může být i jinak - na mnoho způsobů/představ/potřeb ...)

že přidáním karty do SLI režimu získám 100% výkonu navíc

A ták všechno bych doslovně nebral ... ;-)

Byl to jen +- příklad - a TS Bohemia není až tak špatná ... některé jejich komentáře z e-shopu je nutno brát s nadhledem ... chápu, že se z toho asi většina zdejších orosí :-) ...

V případě, že děti poplejou celý PC k nepoznání - šup do autka - jsou tam velmi, velmi ochotní - moje zkušenost s nima je dobrá i v případě řešení (nejen) reklamací - zatím jsem u nich nezaznamenal problém. A to u nich často nakupuje různé věci takřka celá rodina, ale chápu - každý má své ...

Může být třeba přes www.czechcomputer.cz, kde i sestaví a odešlou např. něco podobného, ale pokud se stará o nákup/opravy/servis PC nějaká maminka, která se příliš nevyzná/nemá ani čas - má jiné starosti ... otázka může znít - zdali nepřemýšlet v tomto případě skutečně o nějakém kamenném v blízkosti bydliště ...

Tak pro rozhled přímo z e-shopu czechcomputeru - řekl bych velmi dobrého a snad i s relativně velmi dobrou reputací ... něco +-
(... tak abych snad nedej bože preferoval bohemku ... a přitom to nebyl ani můj cíl! :-/)
eeeww.jpg