Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti Ram

Může mi někdo erudovaný odpovědět na můj dotaz?Mám v PC paměť 128 MB a přidal jsem ještě jednu 128 MB pro zrychlení PC,tedy celkem 256 MB.Skenoval jsem Spybot a trvalo to celkem 42 minut.Zdálo se mi to strašně dlouho,oproti minulému skenování,kdy bylo v PC jen 128 Ram.Vyndal jsem zase tu novou Ram a provedl sken,kdy doba skenu byla jen 39 min/za stejných podmínek/.Vyndal jsem tu původní a dal tu novou a sken trval 47 minut,skoro o 10 minut déle.Je možné,že jsou takové rozdíly v Ramkách a proč.Skutečně se PC zrychlí přidáním Ramky?Snad jsem to napsal srozumitelně a někdo to vysvětlí.Děkuji za odpověď.

a) odkial si nabral ze RAM je na zrychlovanie PC? Ked si das na auto lepsie pneumatiky tak sice by mohlo ist rychlejsie ale neznamena to ze pojde rychlejsie za kazdych okolnosti.
b) ano u RAM modulu nemas napisanu len 128MB ale aj rychlost (frekvencia a casovanie), ktore si sem jaksi nenapisal. Podla toho co pises si kupil novy modul pomalsi ako si mal doteraz v PC.

1) operační paměť zrychluje počítač -hlavně práci s více programy najednou a jejich přepínání, zmenšuje využívání disku tzv. swapování

2) operační paměť nezvyšuje rychlost čtení pevného disku

3) rozdíly časů bych viděl na to že se možná s tím počítačem něco dělalo při testech nebo to prostě déle trvalo protože bylo víc dočasných souborů.

Myslím že žádná paměť ať se přidá k jakékoliv jiné nemůže zpomalit o 25procent tento typ testů.

4) zkontroloval bych jestli disk nejede v PIO režimu /ovládací panely systém řadiče disku přenosová režim/

Jak píše MM.. rychlost (frekvencia a casovanie) Možná má jeden modul rychlost dejme tomu 300 a druhý 100. Když tam dáš oba, tak obě jedou na těch 100 (to menší).
Proto ti to asi také jedna samotná rychlá dělá rychleji, než dvě pomalé.
Je třeba si uvědomit, k čemu RAMěť v počítači slouží. Je to pracovní paměť počítače, do které se nahrají spuštěné programy a která se při vypnutí vymaže.

Ten časový rozdíl cca 25procent smícháním různých pamětí by TEORETICKY šel dosáhnout
při použítí Winraru a nejpomalejších pamětí a top 1066 pamětí. V jiných aplikacích jsou rozdíly mnohem menší. http://www.matbe.com/articles/lire/357/ddr2-400-533 -667-800-1067----que-choisir/

Tady jsou rozdíly mezi DDR2 400 a DDR2 1066 s top casovanim pochopitelne na super počítači. Pravděpodobnost že tazatel k nainstalované 128MB DDR2 1066 přidal pomalou 128 MB DDR2 400 vidím nulovou....

Předpokládám že při antivirovém testu /scanu/ brzdí počítač hlavně pevný disk tím že je řádově pomalejší než RAM. Možná že ten sken trvá dýl protože ten antivir skenuje i tu přidanou paměť a windows do ní něco uloží....

V počítači jsou dvě ramky 128MB a na nich je nalepen štítek PC133 128MB a nic jiného,žádný časování,jen čárové kódy. Mám zákl.desku PCCHips M726 a v programu Everest je napsáno,šířka sběrnice 64 bit,skutečný takt 67MHz a efektivní taktování 67MHz.Můžou být obě Ram na sběrnici,když mají jiný kmitočet?Možná asi tady bude ten problém.Při testu byly stejné podmínky.Čím se dá zrychlit chod počítače,aby načítání bylo trochu rychlejší?Procesor je Intel Celeron-A 400MHz/6x67/.

musis sem napisat presne oznacenie modulov, povodne, novy modul, alebo co o nich vypise everest (vypise kapacitu, typ, frekvenciu, a CL na roznych frekvenciach), inac sa mozme bavit tak maximalne ako babky na ulici na dedine.
ak tam vlozis 2 rozne RAM tak budu bezat vsetky tak ako ten najpomalsi.

P.S. inac pozeram ze ti tam vsetko bezi na 66MHz, tak to je uplne odveci, v tom pripade je uplne jedno ake RAM moduly tam das aj tak sa asi len flakaju (pozri si ale v evereste frekvenciu RAM zbernice ci nie je nahodou 133).
Tvoje vysledky testov mozu byt kludne aj nahodne, to PC bud vyhod alebo sa nezaoberaj rychlostou, rychle nikdy nebude.