Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neznáme zařízení

Prosím o radu-Správce zažízení hlási/žlutý otazník/ NEZNAME ZARIZENI-ID INSTANCE ZARIZENI-ACPI/AWY0001/2&DABA3FF&0-Připojene k systemu vyhovujíci sys.ACPI.Ovladače tohoto zařízení nejsou nainstalovány/kod 28. Nevíte nekdo jakej ovladač mam nainstalovat když ani nevím jake je to zařízení a ovladače k desce nemam :.( .Mam win XP Profesional,na desce je integrovana grafika NVIDIA 6100 a jej ovladač co jsem dostal s PC taky haproval,stahnul jsem novej a vypada to OK.Děkuji za pomoc

No měl jsi hlavně napsat jaký je to typ desky a výrobce desky. Počítám že je to Asus a chybí ti tam ovladač co je zabalený v ASUS Ai Suite a slouží to k přetaktování. Pokud necheš instalovat celou tu kravinu je potřeba rozbalit instalátor a najít tam ovladač-je to v adresáři acpi.

AWY0001 je tzv. "away button". Je to tusim taky nezmysel ze zmackne sa "away" tlacitko a OS sa "zamkne" alebo co ja viem co (proste ze user je away alebo co).
Mal by to poznat samotny OS a nie ovladac, takze bud nainstaluj do Win servicepack a ak to nepomoze tak sa na to vyser.
P.S. mohlo by sa to dat zakazat v BIOSe. P.S.2. a je aj mozne ze nejaky "ovladac" (ked sa to vobec da tak nazvat) dodava k tomu asus ako uz pisal MM_Tank (vid dodane CD k doske alebo www.asus.com a vsetko co tam je na download pre tvoju dosku)

Nie je to nic s pretaktovanim. Daj si do www.microsoft.com do okienka search slovo
AWY0001
a uvidis.
Je to ACPI zariadenie a preto ho musi poznat OS a preto pisem servicepack. Ak SP nepomoze tak je bud problem v asuse alebo je problem v MS alebo to pozna az Vista.
V podstate je to vsetko popisane tu
http://download.microsoft.com/download/a/f/7/af7777 e5-7dcd-4800-8a0a-b18336565f5b/awaymode.doc

Idealne riesenie: Ignorovat to. Prip. v spravcovi zariadeni pravy klik - zakazat, a ignorovat to.
... prip. upgradnut BIOS, ak to nezmizne tak pohladat v BIOSe ci tam nie je polozka "Away device" apod, ak je tak dat Disabled. Moze to byt na akejkolvek doske nielen asus, u sample BIOS buildov od Phoenixu to je v ACPI definovane tiez (a potom ked robim BIOS na nasu dosku tak to z ACPI vyhadzujem aby som nemusel 3hodiny vysvetlovat zakaznikovi ze co to je a ze to je k nicomu :-))