Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem necekane vypinani pc

prosim o radu, koupil jsem si novou grafickou kartu ati x1950xt 512mb problem je ten ze pri jakekoliv narocnejsi hre se asi po hodine pri teplote kolem 70stupnu vypne pocitac. i po pridani vetracku se stav nemeni. PC: amd athlon 4000+ 2048 ram 400MHz. 250 disk zdroj Fortron FSP500-60GLC 500W :.(:.(:.(

X1950Pro má problémy jen při použití originálních Catalystů, obsahují (nebo obsahovaly - už si to nepamatuju přesně, je to už trochu déle) chybu, kdy po dosažení určité (celkem vysoké, mám pocit že to bylo 95°C) teploty poklesnou otáčky ventilátoru na 30%, pak následuje samozřejmě přehřátí. Řešením je použít Omega drivery nebo Ati Tray Tools a nastavit otáčky ručně tam.

edit: jinak se též domnívám, že tento konkrétní problém tazatele je spíše u CPU nebo základní desky. budu hádat - je to deska s nForce čipsetem? ;-)