Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook (high-end)

Zdravim všechny, ... prosil bych o názory k tomuto tématu které se týká high-end notebooků. Jelikož si jednou plánuji koupit notebook a podle mých výpočtů by to snad už mohlo byt někdy za půl roku, už teď přemýšlím, co by to mohlo byt. Za půl roku sice budou novější, ale taky ty novější budou dražší. Cenovou hranici zatím neznám, ale řekněme do 40 000 kč.

Tek a teď ta otázka: Jaký by jste doporučovali notebook, na kterém bych rozjel prakticky všechny nové věci. Potřeboval bych aby bez problémů běžely programy typu Adobe Photoshop CS3, Cinema 4D Release 10, ... Notebook by byl taky občas na docela náročný hry typu Command & Conquer 3 Tiberium Wars, GTA 4, World of Warcraft, EVE Online, Supreme Commander apod. (bylo by fajn, kdyby všechno běželo na vysoký detaily).

Notebook by měl mít určitě 64-bit dvoujádro, hodně paměti (min. 1 GB DDR2 nebo DDR3), dobrou grafickou kardu (alespoň 512 MB) a HDD o velikosti minimálně 120 - 160 GB (ideál by byl 250 GB nebo 320 GB - ale to se asi nedělá, nevim). Jestli procesor bude Intel nebo AMD celkem ani nezáleží, ale dávám přednost AMD Turion 64 X2. Měla by tam byt taky Dual layer DVD vypalovačka. Displej minimálně 15.4". Nějaké ty konektory ... Operační systém nezáleží

Tak? Máte nějaké návrhy? :-D

si děláš srandu, že? GTA4 není náročná hra - ta běhá slušně i na prehistorické ATI 9600XT...

vymýšlet počítač, který "bude" za půl roku - to je fakt ffffftip.

P.S.: dneska je standard 2GB RAM, AMD nemá v mobilním segmentu konkurenceschopný CPU (ani za půl roku nemyslím že bude mít) a cena 40000 je tak na dobrou střední třídu, rozhodně za to nekoupíš "hi-end" stroj (to bys musel ještě přidat tak cca 20-40 tisíc)

Minulý měsíc jsem si koupil Toshibu Satellite P-100 (http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0 &cls=stoitem&stiid=42119&stiplname=toshiba-p100-17- t7400-dvd-rw-200g-2g-nv-w-bt-vhp), nahradil jsem Visty Windows XP-Pro a byl jsem maximálně spokojený,

ale

- druhý týden mi odešla DVD-mechanika (po domluvě se servisem mi ji vyměnili za jiný typ)
- předevčírem mi přestala fungovat síťová karta

Samozřejmě se nedá generalizovat, že Toshiby jsou šmejdy, ale moje předchozí notebooky, vesměs od Sony a jeden od Aceru, pracovaly léta bez sebemenší závady.

ehm, sony a acer, to by si teda dal (aj ked sony sa da ale je to imho predrazene na to nic co v tom je a za kvalitne by som to nepovazoval, nedavno som mal v ruke sony ktory mal skrat medzi chladicom a CPU :)) kvoli paste (bola vodiva :-?)).
Kuknut asi na Dell, IBM (lenovo) uz neviem ako su na tom, mozno HP, tazko povedat (ale tam potom necpat XP lebo zvycajne nie su ovladace, alebo kupit este s WinXP).
Odist ale moze cokolvek od akejkolvek znacky.

Co sa tyka vykonu to sa musi konkretne ja by som tam nacpal nejaky coreduo na vyssej freq (nie celeron) alebo o polroka uz asi aj core2duo, a hlavne slusnu grafiku ak chce na tom hrat, a >1GB RAM
P.S. turion by sa asi tiez dal ale bude asi viec hriat/zrat pri beznej praci.