Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou GK? 8800GTS nebo 2900XT

Nemůžu se rozhodnout mezi těmito dvěma:

Asus EN8800GTS/HTDP/640M 640MB, PCI-E product.jsp
Asus EAH2900XT/HTVDI/512M 512MB, PCI-E product.jsp

Výběr karty není omezen základní deskou a ostatníma komponentama, leda snad tím, že CPU bude z kategorie Core2Duo (Quad??). Provoz pod XP+Vista.

Počítám, minimálně pro rok a půl, jen s jednou kartou (čili zatím SLI nebo CrossFire nehrozí), ale po té době jeden nikdy neví... Rozlišení LCD 1280*1024, s vyšším nepočítám ani u příštích LCD (19" EIZO), by mělo zajistit i u nových her nekompromisní nastavení na max.

8800 je snad tižší a méně (wattově) žravá, u 2900 slibují lepší ovladače, které by ji měly poposunout kupředu. DX10.1 může být problém, ale než se objeví implementace ve hrách, bude to ještě dlouho trvat a to už bude hw zase někde jinde a třeba i nová GK na cestě do PC.

768 či 1024MB karty neuvažuju.

Rozhodnutí by mělo padnout tak do týdne, dvou - rád bych měl do konce září PC v kupě (momentálně jedu doma na šunkách a musím přezbrojit. S ohledem na hlavně pracovní využití počítačů nemůžu už moc čekat, až zase něco zlevní.

Díky za vaše návrhy a eventuelní zdůvodnění. Mým mírným favoritem je zatím ta 8800 (hlučnost, spotřeba).

No, řešil jsem to nedávno, když jsem se potřeboval zbavit řvoucí a vařící X1950Pro.. rozbil jsem prasátko, vytahal mince a koupil 8800GTS.. od tý doby mám ticho, tepla přiměřeně, nikoliv však přehnaně a cokoliv pustím ve 1280x1024, běží na max detaily hladce až obrace..