Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte DOBRÝ motherboard...

Hlavně hardwaráře prosím o pomoc s výběrem...

Požadavky:
- FSB sběrnice 1333MHz (pro provoz Intel Core2 Duo E6850 3GHz 4MB 1333MHz 775pin)
- 2 PCI-E 16x, podpora nVidia SLI (...přinejhorším 1x, bez SLI)
- 2 normální PCI sloty (zvukovka, rezerva)
- RAM: chci osadit 2x2GB moduly, DDR2 800MHz
- gigabit LAN, Firewire, LPT, min. 3x SATA II... to je snad samozřejmost
- třešničky na dortu: nepřítomnost integrované grafiky a zvukovky (minimálně musí jít v BIOSu vypnout)

V chipsetech mám naprostý hokej :-/

Kolem patice CPU by mělo být dost místa pro instalaci nějakého lepšího chladiče CPU (ne vodník).

GPU: předběžně počítám s nVidia 8800 od ASUSu
OS: XP, Vista (obojí zatím 32-bit), popř. Linux

Díky za vaše tipy.
Spolehlivost a kvalita je důležitější než cena.

Vidím, že se chystáš poskládat něco jako mám já :-D:-D:-D.
Pak ti prostě doporučím to co si osobně myslím že je nejlepší.
Desky Asus....
Vyber si jednu z nich, nebudeš zklamán (pctunning).

Buďto přímo moji Asus P5K nebo ještě dražší (a ještě lepší) model Asus P5k Deluxe.

Obě desky toho umí dost, lze na nich i dobře taktovat a navíc podporují do budoucna RAM 1333 MHz či procesory čtyřjádrové.

Nějaké mouchy se přesto najdou, ale to jsou spíše drobnosti.

Bohužel, nic novějšího/jiného mi nevyhovuje (handmade účto, 15 roků funkční se mi zdá zdaleka nejproduktivnější - s ohledem na ergonomii a množství práce, kterou stihnu udělat). Zkoušel jsem toho dost (účetní sw); ale za stejný čas ve svém zaúčtuju minimálně 2x více položek (žádná myš, žádné rozklikávání seznamů...)

Dobrý den - zkusim se vtěssnat se svým dotazem do tohoto vlákna, snad neurazím :). Koupil jsem Athlona 64 X2 5000+ black edition, žel bohu (stejně by šla ven :) ) mám základní desku MSI K9N Neo nForce550 a ta jaksi pro taktování neni zrovna dobrá. Můžete mi poradit s výběrem nové desky, která by uměla měnit nejen fsb, ale i multiplikátor? (Win XP SP2, 2GB Ram A-Data 667 MHz, ATI 1950 Pro PCI-E). Moc děkuju za rady, snad se najde schopná deska do cca 2000 korun :).