Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak naklonovat disk 1:1?

Ahoj,
rozhodl jsem se "upgradovat" svůj druhý počítač.
Chci na něm vyměnit ATA disk 60GB za ATA disk 160GB.

Potřeboval bych nějak překopírovat včetně mbr atd. 60GB disk (rozdělený na 2 oddily 10gb systém a zbytek data) na ten 160GB (taky na 10gb systém a zbytek), aby po prohození disků jsem nemusel přeinstalovat systém ani programy.

OS tam je Win XP Home a fs NTFS.

Předpokládám, že desk již bude umět rošířené adresování :
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Pro ducts_Overview.aspx?ProductID=1769&ModelName=GA-8I8 48P-G

Díky za rady, pokud možno přes free software.

Ahoj,
no napsal jsem to na**** jak se divam.

Mám počítač s tou základovkou Gigabyte a OS Win XP Home SP2. Chci na něm vyměnit menší disk 60GB Maxtor, který mám rozdělený na dva oddíly(1. systémový 10GB a druhý zbytek). Místo něj tam budu dávat 160GB disk, na který bych chtěl naklonovat ten 60GB (s rozdělením na 10gb systém a zbytek), abych po výměně disků nemusel přeinstalovát.

Desku jsem tam uvedl proto, jestli někdo nevíte, jestli má 48-bit adresování, ale asi ano, když má sata.

Díky

viz 1. odpověď, taky třeba acronis true image.
programu tohoto typu se tě ptají: přenést 1:1, roztáhnout v poměru, zvolit rozdělení cílového disku ručně.
nevěřím, že by sis z těch tří možností nevybral.

ad mononot: acronis TI od asi verze 9 i při imagování pouze jediné partition z disku pro jistotu zálohuje i mbr - už ví že by se to mohlo hodit.

Podle první stránky příručky je technologie firmy Acronis použita v Disc Wizardu i MaxBlastu. Programy jsou mimo jiné i v češtině a příručky také- viz odkazy výše. Zjistil jsem to až když jsem hledal odpověď na tenhle dotaz. Ten německý program umí jen klon celých disků, oddíly neumí .

nespojovat.
z jednoho oddílu vyvalit data pryč (2./externí disk/síť/dvd/vyhodit zcizené a nepoužívané filmy a hry), zrušit oddíl, roztáhnout zbylý, vrátit data.

zásadně, ale opravdu zásadně nespojovat systémový oddíl s nějakými zbytečnými daty - pak to nemáš šanci zálohovat, ani to nejde kulturně znovu instalovat.