Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Píská monitor

Občas mi z ničeho nic začne nechutně vysokofrekvenčně pískat monitor.

Mám 17 CRT Targa Visionary.Nevíte co s tím kromě opravy kladivem? :-/

pískání je ve většině případech způsobeno buď prasklým jádrem vysokonapěťového trafa nebo jeho uvolněním na desce plošných spojů, kdysi v pravěku mi pískal tv přijímač Oravan. Trafo stačilo pouze dotáhnout k desce a pískot zmizel.