Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domácí wi-fi síť

Ahoj,
chci si udělat domácí wifi síť, ale chci aby celá síť byla vidět jen pod jendou IP.Internet mám do domu přivedený UTP kabelem.

Jakou w-fi kartu si mám koupit do počítače ? Jaké zažízení na šíření signálu po domě ?

Jed mi o nějaké levné zařízení, celkem do 1500.

Díky.

Ok, tem router připojím k netu přes UTP a pak mi bude šířít net bezdrátově ?
I když mám jednu IP od providera, tak budu moci připojit více zařízení ?

Zamlouvá se mi tenhle :
http://www.wifi-shop.cz/obchod/wifi-router-tp-link- tl-wr542g/

Lze na něm nastavit, přesměrování portů ?

A kartu tuhle :

http://www.wifi-shop.cz/obchod/tp-link-tl-wn551g-pc i/

Na jakou vzdálenost to bude fungovat s těmi anténami, co tam jsou ? Mám to asi 10m přes 2 stěny.

Ja osobne doporucujem bud blackbox (1wan, 4 lan, v defaulte netreba nic nestavovat) alebo ovisa 5460.
Nedoporucujem ani pci ani usb, ale ked uz si vybrat snad asi radsej usb kvoli lahsej manipulacii a mensiemu mnozstvu problemov (konflikt irq a pod u pci).
Do nb ale jednoznacne pcmcia alebo express card.

Ahoj,
tak jsem tu situaci nakreslil :
Současná situce
[ted.bmp]

Možnost 1 Switch a Wifi router:
[sit.bmp]
Možnost 2 Vše v jednom:
[sit2.bmp]

Přidělené mám jen 2 IP adresy, takže jedna pro HDD, a oba počítače připojím přes bezdrát, a tiskárna - 2. IP.

Potřebuji propojit PC3 se switchem Asus bezdrátově přes zařízení "?" - Wi-Fi router.

Ještě bych potřeboval do sítě (kabelem) dostat multifunkční zařízení HP PSC 750 (tiskárna scanner kopírka), abych mohl tisknout a skenovat i z jiného počítače a PC1 mohlo být vypnuté.

Nejlepší by bylo nahradit switch i wifi-router "?" jedním zařízením, to bych měl použít jaké (třeba ten Asus viz. níže)?

Tento Asus http://aukro.cz/item239049231_asus_wl_500g_wireless _router.html
by měl zvládnout připojení tiskárny, šel by i scanner ?

Díky