Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domácí wi-fi síť

Ahoj,
chci si udělat domácí wifi síť, ale chci aby celá síť byla vidět jen pod jendou IP.Internet mám do domu přivedený UTP kabelem.

Jakou w-fi kartu si mám koupit do počítače ? Jaké zažízení na šíření signálu po domě ?

Jed mi o nějaké levné zařízení, celkem do 1500.

Díky.

Ahoj,
tak jsem tu situaci nakreslil :
Současná situce
[ted.bmp]

Možnost 1 Switch a Wifi router:
[sit.bmp]
Možnost 2 Vše v jednom:
[sit2.bmp]

Přidělené mám jen 2 IP adresy, takže jedna pro HDD, a oba počítače připojím přes bezdrát, a tiskárna - 2. IP.

Potřebuji propojit PC3 se switchem Asus bezdrátově přes zařízení "?" - Wi-Fi router.

Ještě bych potřeboval do sítě (kabelem) dostat multifunkční zařízení HP PSC 750 (tiskárna scanner kopírka), abych mohl tisknout a skenovat i z jiného počítače a PC1 mohlo být vypnuté.

Nejlepší by bylo nahradit switch i wifi-router "?" jedním zařízením, to bych měl použít jaké (třeba ten Asus viz. níže)?

Tento Asus http://aukro.cz/item239049231_asus_wl_500g_wireless _router.html
by měl zvládnout připojení tiskárny, šel by i scanner ?

Díky

on to není switch, ale router Asus :-)

jinak pokud do Asusu nasadíš firmware od Olega nebo OpenWRT, tak ani to skenování by nemělo být problém (ale nečekej, že budeš používat původní skenovací SW). Tiskárna by snad měla být OK, ale u těchhle složených PSC sraček člověk nikdy neví.