Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný antivir

Zdravím. Chystám se reinstalovat Windows XP a potřebuji nějaký antivir s nízkými nároky na systémové prostředky. Do ted jsem spokojeně používal AVS od AOL, ale ten byl již ukončen(ikdyž aktualizace fungují). Zkoušel jsem Avast a je to děsný, v paměti si vezme vice nez 30mb a po jeho instalaci se vše zpomalí, hlavně internet. Zkoušel jsem i nový Nod32 verze 3 beta 2 a taky si vezme přes 30mb. Nortona jsem zcela vyloučil a MCaffe také. Máte nějaký tip? Předem díky.

...aktualizace jsou šílený. Připojit se na server trvá věčnost a zobrazuje i nějaké reklamy.

Přesně tak, je to jen psychologická forma nátlaku, abys koupil placenou verzi. Ve skutečnosti to není problém. 5 vteřin nebo 5 minut? Koho má tlačit, jak dlouho se program aktualizuje? Minimalizuju okno a víc se nestarám.
Reklama - ale jen na jejich placenou verzi. Dneska jsou všichni posedlí rychlostí a blokováním reklamy. Uměle vytvořená slabina pro marketingový nátlak.
Takhle to vnímám já a nikomu to nenutím.

Ještě připomenu, že při instalaci je potřeba dovolit programu vytvořit jedinečné identifikační číslo k IP adrese, pak jdou aktualizace bez problému, ale to se připomíná pořád.

Každá firma se snaží ukázat rozdíl mezi free a placenou verzí. Tady je to jen psychologie a ne rozdíl v kvalitě. To mi vyhovuje, protože se to dá bez rozpaků ignorovat.

Avast jsem pouzival delsi dobu k plne spokojenosti, navic tech pet minut za tu registraci stoji, pises ze ti NOD vyzira pamet. Ja mam ve spustenych procesech nod32krn.exe a nod32kui.exe, oba tyto si ukousnou z RAM cca 24MB, takze tech 30 co pises je nejak moc...NOD je dle meho "lehky" antivir.Je ale fakt ze novou verzi NOda jsem nezkousel....:beer: Apropo, co jsi vlastne zkousel, Eset Smart Security Beta, kompletni balik nebo jen antivir, proc nezkusis klasickou ostrou verzi, namisto bety, myslim ze oproti ostanim AV programum je na tom NOD s obsazenim RAM jeste dost dobre.

Trosku ses "ustrelil" v navigaci ;-). Ja s Nodem problem nemam (a kazdy mesic pilne reinstaluju), Avast cpu do trotlich pocitadel, jelikoz vim, ze lamka pri expiracni vyzve Noda zvedne telefen a zavola mi v nejmene vhodne chvili :x:. Opakuji: Avast neni vubec spatny avir, a za tu cenu (zadnou) jej muzu smele doporucit. BTW: ja bych si ten Nod i koupil, ale nezda se mi to az tak vyhodne, kdyz jsou jine moznosti ;-)...

Karle jses si jistý, že počítáš oba procesy? Ekrn a Egui nebo tak nějak. Mě dohromady zabírají asi cca 30mb. Starší verze Noda kolem 20mb. Mám jen 512mb ramky, takže každý ubytek je znát. Např. AVS si veme jen do 15mb.

Ja mam na 1pc Nod a na druhym Kaspersky. Nod u me zabira 24-30mb v pameti s obema procesy. Kaspersky s obema procesy zabira 6-12mb. Obe hodnoty jsou pri zapnutych rezidentech na max. Nodu uz neverim, zrovna pred par dny, jsem zkusil zkusmo stahnout soubor video.exe, ktery prosel pres centrum az ke mne do pc, ktere hlida stejne jako Centrum take Nod a samozrejme to byl vir http://img267.imageshack.us/img267/4627/49513895vx0 pk9.jpg
. Kaspersky to okamzite nasel a nejen on. Stalo se to za posledni pulrok uz nekolikrat a Nod statecne mlcel. Na druhou stranu mne a nejen mne nasel kaspersky jako riskware soubor od FW Comodo a samozrejme to byl plany poplach, ale lepsi 1x za rok plany poplach, nez asi 5x za rok statecne mlceni a zapirani viru.
tady davam kdyby nekdo neveril obrazek dvou procesu avp.exe
[avphx0.jpg]

No tak, na zkousku jsem stahl a nainstaloval Kaspersky verzi 6.0...uz tam zustal, velmi prehledny a jednoduchy, jak pro praci tak nastavenim, sice zadny rychlik, spise jako snek, ale nasel a usmrtil po mem predeslem AV tri trojany. S RAM umi opravdu setrit, oba procesy avp.exe zabiraji asi tak neco kolem 9MB RAM, ale napr. po spusteni QIPu vybehne jeden z nich na kratkou chvili az ke 20MB, pak opet sleze, takze pokud chces AV s nizkymi naroky na RAM, vyzkousej.:beer:

Když už se ukazovaly screenshoty s paměťovými nároky, tak taky přidám. Nejdřív měl avguard.exe (rezidentní štít) jen 3,8 MB, ale to by mi nikdo nevěřil, tak jsem oskenoval nějaké rary s instalacemi programů, asi 700 MB souborů. Trochu nabral na uvěřitelnější hodnotu. Avgnt.exe je ovládání v trayi, sched.exe je plánovač.
Mám 512 MB RAM, Windows XP pro SP2.

[http://img75.imageshack.us/img75/2622/ramnarokavira gg6.png]

Taky jsem došel k závěru, že Avira je pro mne nejlepší. Oproti AVS a Kaspersky je rychlejší, zabírá méně místa než Nod32 a hlavně je zcela zdarma. Velice příjemé uživatelské rozhraní, rychlost. Po pár denním testovaní jsem nadšen. Kdo řešíte podobnou otázku, zapomente na avast,avg i Mcafee suite od aol a sáhněte po Avire. Jinak díky všem za tipy!

Byl jsem s Avirou tak spokojenej, že jsem ji před několika měsíci koupil... myslim, že za těch 20 euro stojí. Je rychlá a nenáročná - a přitom je to (pokud vim) snad nejparanoidnější antivir: zachytí toho víc než konkurence.
V takovejch těch srovnávacích testech antivirů jí vytýkají akorát falešné poplachy. A protože u mě žádné falešné poplachy nevyhlašuje, připadá mi jako dobrá volba.