Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafické karty - jakou vybrat do staršího počítače?

Mám prosím vás otázku: Chtěl bych si zakoupit v inzerci nějakou grafickou kartu.
Moc se v tom nevyznám, vím ale že mám slot PCI. No a v mnoha inzercích jsou karty do slotu PCI-E. Tak by mě zajímalo, jestli se ta karta dá vložit i do toho klasického PCI. Nyní mám kartu GeForce 4 MX440. A předpokládám, že v počítači pojedou i jiné grafické karty než řady GeForce a novější karty, i když je počítač trošku starší (z roku 2002).
Předem děkuji za odpovědi.

Změna předmětu, původně: Grafické karty (host)

Tak už mám jen poslední ozázku asi.
Myslíte, že mi tato karta v počítači pojede?

Grafická karta ATI RADEON 9600PRO s 256MB ram a 128bitovým přístupek k RAM.
Výrobce grafického čipu: ATI
Grafický čip: Radeon 9600 PRO
Chlazení: aktivní
Rychlost grafického čipu [MHz]: 400
Pixel Shader Engines: 4
Spotřeba: 19W
Typ grafické paměti: DDR
Velikost grafické paměti [MB]: 256
Rychlost grafických pamětí [MHz]: 400
Šířka paměťové sběrnice [bit]: 128
Propustnost pamětí [GB/s]: 6,4
API:
DirectX: 9
OpenGL: 2
Pixel Shader Version: 2
Rozhraní / Porty:
DVI-out
Video-out
Rychlost sběrnice AGP: 8

SiSoftware Sandra

Device Information
Device Type : VGA Video Adapter
Device ID : bus 1, device 0, function 0
Windows Device Name : NVIDIA GeForce4 MX 440
OEM Device Name : Nvidia Corp GeForce4 MX 440 [NV17.2]
OEM Hardware ID : FUN_0, VEN_10DE, DEV_0171, REV_A3
Revision : K / 4 (163)

Power Management Features
Version : 2.00
Supports Clock Slow-down : Yes
Supports D1 PM State : No
Supports D2 PM State : No
Supports PME# : No
Supports PME Clock : No

AGP Capabilities
Version : 2.00
Command Queue Length : 32
Fast-Writes Support : Yes
Over 4GB Addressing Support : No
Side Band Support : No
Data Transfer Modes Support : 1x 2x 4x

Device Capabilities
Latency Timer : 248 clk
I/O Range : Yes
Memory Range : Yes
Bus Master Capable : Yes
Special Cycle Recognition : No
Memory Write & Invalidate : No
VGA Palette Snoop : No
Parity Error Response : No
Address/Data Stepping : No
System Error Line : No
Fast back-to-back Transactions : No
Detects Parity Errors : No
Supports System Error Line : No
Supports Parity Line : No
User Defined Format : No
66MHz Bus Support : Yes
New Capability List : Yes
Device Select Timing : Medium
Multi-Function Device : No
Header : 00
Interface : 00

Hardware Resources
Memory Range : DE000000
Memory Range : D0000000
Memory Range : DDC80000
Irq. No. : 11
INT Pin : A#
Dynamic Management : Yes

Shodou okolností jsem tady objevil, že nové GF AGP budu moci provozovat
i na WinME, dostal jsem link na alternativní ovladače, takže ne nikoli
z nutnosti, ale chci si zkrátka udělat radost a přejdu na GF 7800 AGP,
jinak mi moje karta naprosto vyhovuje, jede na ní i poslední TombRaider.

Nechceš-li tedy riskovat koupi přes neznámého člověka a bude-li ti vyhovovat
plnokrevná ASUS GF 5900FX 128/128 se čtyřmi origoš hrami, naprosto prověřená
a lehce přetaktovatelná o 10%, tak se ozvi mailem na název mého nicku na Seznamu.

Klidně požádám ostatní o návrh ceny, nějaký týpek na bazar.pc chce
1400 Kč za GF 5500FX, prosím o rozumné návrhy za pořád kvalitní kartu,
kterou si uživatel ještě dost užije a rozhodně pozná rozdíl proti MX 440.

Karta je těsně pod úrovní GF 6600GT, má nesrovnatelně nižší nároky na zdroj.
Převyšuje GF 6200 všech řad a stačí na ni v pohodě 300W zdroj. AGP 4x/8x.