Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém se zapnutím pc

ahoj, chtěla bych se zeptat, zda by někdo nevěděl , co by mohlo dělat nasledující problém. Když pc zapnu po delší pauze např.ráno, tak nenaskočí obraz, ani se na monitoru nerozsvítí kontrolka zeleně. je Trvale žlutá, ale pc hučí - normálně. A dole na pc svítí žluté světýlko trvale. Technik už zkoušel vyměnit snad skoro všechny součásti a pořád stejný.Už si nevíme rady. Naskočí to až po několikátém resetu.Elektrikou to asi taky není. A když jde a vypnu ho a zapnu, tak to naskočí. Dělá to jen po delším vypnutí.
Grafickou kartu mám S-Series Support AMD Socket AM2. Je nová.díky za rady

No moc tomu nerozumím, ale zkusim napsat co mám měněné. Takže grafiku mám MB Gigabite Sc AM2 M61P-S3G, procesor CPU AMD Athlon 64 3000 2,0GHz, DIMM DDR2 512MB 667MHz CL5
mám Windous XP. Nevíme co by to mohlo dělat, monitor jsme na zkoušku měněnej měli.

technik nema skusat vymienat "vsetko mozne", ale najprv treba zistit ci ten PC bezi (bootuje) alebo nie (ak PC bootuje tak clovek pocuje disk (alebo to vidi na kontrolke disku) ked nabiehaju Windowsy). Ak nenabiehaju tak vymenit najprv zakladnu dosku prip. aj zdroj, alebo pripojit k zakl.doske speaker ak uz nie je ze ci to aspon pipa a ako to pipa.
Ak PC bootuje tak skusit iny monitor aj s inym kablom k monitoru.

Pc pri zapnuti bezi, kontrolka disku se rozsviti, ale monitor zustane bez reakce, kontrolka na monitoru se nerozviti zelene, je zluta. Zdroj je meneny i grafika i zakl.deska prave.
mysleli jsme, ze to dela elektrika, ale asi tezko. 2 roky tomu nebylo nic, az ted.
Jiny monitor jsme tu take meli. Technik si to odvezl domu a tam to slo normalne, doma chvili taky po odpojeni kabelu, ukazal ose to trba az zase za tyden.

Prosimta rozumies pisanemu textu?
ak PC bootuje tak clovek pocuje disk (alebo to vidi na kontrolke disku) ked nabiehaju Windowsy
Nezaujima ma kontrolka monitoru ani ci kontrolka disku svieti, ale to ci ten PC bootuje. Rozpoznas podla sluchu a kontrolky disku (nepravidelne sa rozsvecujucej ked windows pristupuje na disk a po nabootovani napr. po pol minute zhasne). Pozri si co robi kontrolka disku ked to nabehne, zapamataj si to, a porovnaj to s pripadom ked to nenabehne.

Ak to nebootuje a ak je zapojeny speaker a nepipa tak vymenit zakl. dosku. Ak je zapojeny speaker a pipa tak vymenit grafiku a RAM. Ak nie je zapojeny speaker tak zapojit speaker. Ak nevies co to je speaker tak povedz technikovi nech ho zapoji.
P.S. moj tip je ze je problem so zakl.doskou, alebo zdrojom, alebo je tam nieco blbo zapojene. Najlepsie vymenit aj zakl.dosku aj zdroj naraz, ak by boli vadne obe :-)

jo pc bootuje. Bude to asi elektrikou, posledni menena soucastka byla pevny disk a po nem to slo 2 mesice. Pak parkrat pc dostal impuls od elektriky, vypnul se sam od sebe a ted to zase zlobi. Vypada to, ze to porad nakopava.
Koupili jsme UPS a to asi nepomuze.

Ak PC bootuje a nic nevidis tak je problem bud monitor, kabel k monitoru alebo grafika. USP ti k tomu fakt nepomoze.
BTW. tie teorie typu "dostal impuls od elektriky" radsej moc nerozsiruj, je to nezmysel :-)
P.S. najlepsie bude ak k tomu zavolas niekoho kto je schopny posudit ze co sa ti tam presne deje, ten "technik" co ho tam furt volas toho evidentne schopny nie je.